Wyświetlono wiadomości wyszukane dla hasła: Glukozamina suplementy

Temat: produkty firmy WALMARK ??? Jakie są ????
Z tego co wyczytałam z opisu to ten produkt zawiera chlorowodorek glukozaminy, a skuteczniejszy jest siarczan glukozaminy.

Glukozamina występuje w kilku postaciach. Jedyną jej formą, której skuteczność wykazano w badaniach klinicznych jest siarczan glukozaminy, stąd jest to forma preferowana przez producentów leku. Siarczan glukozaminy może być stabilizowany solami sodu lub potasu. Obecność sodu w preparacie może mieć znaczenie w przypadku leczenia osób obciążonych chorobami układu krążenia, w których zaleca się ograniczenie spożycia sodu nadciśnienie tętnicze, niewydolność krążenia).
Chlorowodorek glukozaminy był stosowany przez wiele lat jako suplement dietetyczny, jednak tylko jedno badanie kliniczne wykazało niewielką poprawę stanu stawów przy stosowaniu tej formy leku.

Cały artykuł do poczytania http://www.holbex.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=37&Itemid=30

Temat: Fajne combo
Kret nie pisz o tym o czym nie masz pojęcia. Odżywki czyli suplementy diety nie służą przybieraniu na masie(przynajmniej nie w ogólności) a tak jak na to wskazuje ich nazwa uzupełnianiu niedoborów w diecie.

Co do tego co napisał Tookan to moim zdaniem jest to całkiem dobre połączenie ale osobiście wolę zamiast gainera dać prawie czyste białko dzięki czemu nie nabieram tłuszczu. Do tego można jeszcze dołożyć L-karnitynę i podstawowy w pk suplement glukozaminę. Jeśli planujecie naprawdę ciężkie treningi to jeszcze przydaje się jakiś antykatabolik np glutamina. Nie zmienia to faktu że nadmierna suplementacja obciąża nerki dlatago osobom które nie brały jeszcze nigdy suplementów radzę nie zaczynać od kilku ale raczej od np. białka.

Ogólnie jestem wielkim fanem suplementacji zwłaszcza że s powodu studiów nie jestem w stanie zjeść 6 normalnych posiłków więc część z nich można zastąpić suplami co bardzo zaoszczędza czas.

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek suplementacji powinno się skonsultować z dietetykiem i lekarzem sportowym.

Powodzenia w treningach.

Temat: glukozamina
Skuteczność glukozaminy do wspomagania kości jest także kwestionowana, ale nie jestem pewny czy przeprowadzono badania, których podmiotem byli sportowcy. Trzeba pamiętać, że istnieje olbrzymi przemysł, który na suplementach zarabia krocie. (To samo dotyczy lekarstw, ale przy sprzedaży lekarstw jest wiele mechanizmów kontrolujących - i tak zdarzają się problemy). Jeśli możesz wrócić do źródła informacji o "profilaktyce" kostnej, to sprawdź, czy nie ma ono powiązań ze sprzedażą glukozaminy jako suplementu.

Jedno jest pewne, łykanie glukozaminy ma minimalne skutki uboczne, więc ostatecznie można powiedzieć, że wprawdzie prawie na pewno nie pomaga, ale przynajmniej nie szkodzi.
Temat: Szkodliwe dodatki chemiczne w suplementach.
Suplement to środki spożywcze mające na celu wzbogacenie żywności w witaminy ,sole mineralne oraz w inne składniki wspomagające fizjologiczne funkcjonowanie organizmu.
Niestety pod innymi składnikami kryją się mnóstwo składników niedozwolonych w środkach spożywczych tylko w lekach.Producenci tychże uciekają przed kosztami związanymi z rejestracją leków i deklarują je jako suplementy diety, co też nie jest zgodne z prawem.
Wśród szkodliwych jest np, MSM (metylosulfonylometan - działanie kancerogenne) występujący łącznie z glukozaminą deklarowany jako suplement diety do regeneracji chrząstek stawowych.W innych przypadkach ilości niektórych produktów pochodzenia roślinnego jak kozłek lekarski, Ginko Biloba są typowe dla leków.Obecność korzenia kruszyny czy liści senesu jest zarezerwowana tylko dla produktów leczniczych.
W ogóle suplementom diety nie wolno na opakowaniu czy w reklamie przypisywać szczególnych właściwości, a na każdym opakowaniu powinna być informacja ,że suplement diety nie zastępuje właściwego żywienia .Temat: Dodatki na stawy w karmach Diamond
Podstawową rzeczą dla szczeniaka jest dostarczanie mu wszystkich niezbędnych substancji budulcowych (z resztą dla każdego organizmu jest tak samo), czyli witaminy, minerały, białka w odpowiedniej ilości. Glukozamina nie jest składnikiem budulcowym układu kostnego. W budowie mocnego układu nic nie pomoże. Każdy zdrowy staw, a w szczególności stawy skokowe produkują maź stawową której zadaniem jest nie dopuszczenie do "tarcia" pomiędzy kośćmi stawu i niezużywania chrząstki stawowej. Staw chory, stary, nadmiernie eksploatowany przez całe życie ma tą funkcje zaburzoną lub wręcz wcale nie ma produkcji mazi stawowej. I tu właśnie pojawia sie suplementacja glukozaminą której podstawowym zadaniem jest dostarczenie substancji potrzebnych do syntezy mazi stawowej i macierzy tkanki chrzestnej. Po kilkutygodniowej suplementacji może pojawić się ulga, poprawa ruchomości stawu, zmniejszony ból - znów nie ma "tarcia" a czasem całkowita regeneracja stawu - choć rzadko. Musi byc przyczyna aby był skutek.
My ludzie też jesteśmy narażeni na choroby układu kostnego, mało mamy ruchy, mamy nadwagę, a nikt nie daje niemowlakom profilaktycznie glukozaminy, czy osłony na wątrobę bo może kiedyś będzie chora.
Podstawą wyprowadzenia każdego psa nawet wielkoluda jest racjonalne żywienie, dlatego powstała zbilansowana karma dla ludzi którzy się na tym nie znają lub nie mają czasu(nie chcą) karmić tradycyjnie.
pozdrawiamTemat: Suplementy
tak!!!NP. glukozamina+chondroityna, CZOSNEK CAŁY ROK!!! DODATEK MINERALNO-WITAMINOWY LNB(TYLKO 30ZŁ/4KG) 3%OWY. OLEJ LNIANY, A+E OGIEROM, elektrolity po konkursach i intensywnych treningach. konie zasługują na suplementy...czy lekkoatleci nie biorą witamin, elektrolitów,innych suplementów??? dla mnie to naturalneTemat: Technika stawiania stopy
Kiedyś biegałem z pięty i mimo dobrej amortyzacji i suplementacji glukozaminą i MSM bolały mnie kolana.
Od 2 lat biegam z śródstopia, nie muszę się suplementować niczym, obuwie mam z minimalną amortyzacją ( asics Ohana, speedstar i nike free), a o jakchkolwiek bólach czy urazach mechanizmu ruchu dawno zapomnialem ( a mam sporą nadwagę 96kg/185cm)Temat: Chrupiące, strzelające stawy. Pomocy:(
uwierzcie, ze bezbolesne strzelanie jest nieszkodliwe, to normalne reakcje tkanek. Jeżeli ktoś jest bardziej wiotki tym bardziej. Jeśli poszlibyście na lekcję tańca , to usłyszelibyście "muzykę stawów".
Jeżlei boli, to dobrze zdiagnozować, zrobić badania i zacząć leczyć- najczęściej udaje się rehabilitacją. Glukozamina to tylko suplement, raczej nie leczy, ale placebo tez działa.
Temat: Nieszczęsna DYSPLAZJA
Przecież to wygląda tragicznie!

Panie doświadczony hodowco! Czy to efekt złego żywienia karmą Eukanuba i suplementacji glukozaminy i chondroityny (Arthroflex) przez okres 8 tyg? Może lepiej by było jakby gosia dawała kozi serek i wodę ze stawu do picia?

A może kolejny specjalista też jest z tych głupich i Pan by wiedział jak zaradzić? Widać rówież że z Pana bogaty człowiek jest (i do tego jaki uczciwy i współczujący) skoro 700 zł to taka symboliczna kwota i rodzaj zadośćuczynienia.

Musi Pan zapewne mieć również wyjątkowego pecha skoro drugi pies z Pana hodowli, który trafił do p. Małgorzaty ma takie problemy. A może Pan powie że to normalne u bordogów? Może gosia powinna była się z tym liczyć? Ciekawe...

To może w takim razie żeby nie było późniejszych niedomówień tych głupich i nieumiejących dbać o psy przyszłych właścicieli szczeniąt
skorzysta Pan z okazji i poinformuje z czym mogą się liczyć i za co jako przyszli właściciele ponoszą 100% odpowiedzialność, zrzekając się dodatkowo na piśmie praw do roszczeń.

Niech Pan tylko nie pisze, że ktoś psuje Pana "dobre imię" bo żeby coś popsuć to najpierw trzeba mieć co.

gosia, zachęcam Cię do dokonania wpisu do wątku http://www.ddb.fora.pl/viewtopic.php?t=617 wraz z odnośnikiem do tej dyskusji. Zachęcam także do umieszczenia skanów zdjęć RTG i opinii weterynaryjnej, ku przestrodze dla innych.

//dodane//
fragment postu został usunięty, bo nie taki jest cel tej dyskusji do jakiego mógłby zostać użyty
Temat: Technika stawiania stopy

Kiedyś biegałem z pięty i mimo dobrej amortyzacji i suplementacji glukozaminą i MSM bolały mnie kolana.
Od 2 lat biegam z śródstopia, nie muszę się suplementować niczym, obuwie mam z minimalną amortyzacją ( asics Ohana, speedstar i nike free), a o jakchkolwiek bólach czy urazach mechanizmu ruchu dawno zapomnialem ( a mam sporą nadwagę 96kg/185cm)

Swietnie i tak trzymaj. Polecam wzmocnienie miesni lydek oraz dobre rozciaganie przedniej strony uda!
Temat: Pytanie do Nog
jesli sie nie wybierzesz do specjalisty to proste zasady ale ścisłe pomogą Ci- zacznij trening przez 10 min po normalnym treningu ale minimalne ciężary minimalnet tzn kilka kilogramów chodzi tylko o ruchy, musisz wykonać setki ruchów prawie bez ciężaru aby pomału wzmacniać staw, kup sobie glutamine i glukozamine jako suplement i pamiętaj jeżeli poczujesz jakis ból to przestań bo to znak aby coś zmienić, odpocząć ;ub zmniejszyć ilośc i ciężapoprostu gram do grama i pomalutku do przodu
Temat: Technika biegu
Jasne że do doradzą ! Ale aktualnie kilka dni przerwy i suplementacja glukozaminy prawe kolano za mocno bolało ale już czuć że się regeneruję. Plan aktualny to taki że miesiąc techniki: skipy, rytmy i lekkie rozbiegania do 15-20 min. Popracuję nad techniką to przyjdzie szybkość i siłaTemat: Odżywianie i suplementacja

Wujek, o jakich suplementach myślisz?

Przyłączę się do pytania o suplementy, potrzebowałabym czegoś na odżywienie stawów i tkanek miękkich, myślałam o połączeniach glukozaminy z chondroityną, ale zdania się podzielone na ten temat, spotkałam się z artykułami określającą glukozaminę jako lek placebo, więc w takim co polecacie?
http://www.sfd.pl/WIELKA_%C5%9ACIEMA_Z_GLUKOZAMINA-t177372.htmlTemat: Artreum - lek na ból biegacza ???
Wreszcie jakieś mądre zdanie o glukozaminie.
Już kiedyś ktoś na tym forum to pisał, ale powtórzę to jeszcze raz. Gdyby ktoś wymyślił lek regenerujący chrząstke to były milionerem.
Jak na razie takiego leku nie ma i nie łudźcie się, że da się zregenerować chrząstke jakimiś tabletkami.

Z glukozaminą to było tak.
Istniał na polskim rynku lek zawierający glukozaminę w dawce 1500mg pod nazwą Arthryl sprzedający się bardzo marnie, głównie ze względu na cene, ale i ze względu na działanie, a właściwie jego brak. Sytuacja się zmieniła odkąd na polskim rynku można, bez żadnych badań, rejestrować suplementy diety, wówczas wiele firm wprowadzło swoje preparaty z glukozaminą. Troche reklamy i okazało się, że nawet na pozbawionej działania glukozaminie można coś zarobić.

Proszę was nie nazywajcie tych preparatów lekami, bo nawet w spożywczym sklepie można je sprzedawać.
Temat: Glukozamina (Artresan) - suplement diety na stawy!
No cóż, na dwoje babka wróżyła - dowiesz się przy oddawaniu od znachora.

Glukozamina to w zasadzie zwykły cukier, metabolizuje się analogicznie jak inne heksozy, bardzo trujący nie jest i nie przypominam sobie, by dawał jakieś szczególnie groźne interakcje. W niektórych krajach Unii glukozamina jest lekiem, u nas i w Stanach - suplementem, co w pewnym przybliżeniu oznacza, że nie udało się jednoznacznie dowieść, że w ogóle działa.

NB ostatnimi czasy opublikowano parę badań *), wykonanych na dużych próbach, dobrze zrandomizowanych i tym razem nie sponsorowanych przez producentów, które wykazały, że skuteczność glukozaminy w leczeniu chorób stawów jest.. hmm.. taka sama, jak skuteczność skrobi czy stearynianu magnezu (wypełniaczy w tabletkach) więc sam sobie odpowiedz, czy warto sponsorować pasibrzuchom z firm farmaceutycznych urlop na Malediwach.

*) Rozendaal R.M. et al., "Effect of glucosamine sulfate on hip osteoarthritis", Ann Int Med., p.268 vol.148 (2008); Clegg D.O. et al., "Glucosamine, chondroitin sulfate, and the two in combination for painful knee osteoarthritis", New Engl J Med, p.795, vol.354 (2006)Temat: Suplementacja, jako niezbędny element zdrowia biegacza.
Wywolalem temat, bo chodzilo mi o opinie osób, które używaly lub używają obecnie suplementów firmy Herbalife w swojej diecie podczas treningów. Ja nie oczekuję opinii osób, które tylko slyszaly o produktach. Ja używam tych suplementów z cala rodziną już 15-ty rok i dobrze znam ich dzialanie, ale nie zmuszam nikogo do konsumpcji. Potrzebuję informacji o dawkowaniu różnych preparatów Herbalife u sportowców w trakcie treningów oraz zawodów. Wiem, że wielu sportowców używa preparat Male Factor na przyspieszenie produkcji testosteronu, który jest dopuszczony przez Komisję antydopingową. Joint Suport to preparat z glukozaminą na stawy i mięśnie, czy Schizandra - ziolo zwiększające dotlenienie komórek, co zwiększa tzw. dlug tlenowy. Do tego Qenzym Q-10 kwasy NNKT Omega-3 Guarana w proszku lub w tabletkach. To tylko niektóre preparaty, które mogą wspomóc organizm podczas treningów i w trakcie regeneracji po Zawodach. Proszę o komentarz konstruktywny konsumentów produktów Herbalife. Pozdrawiam wszystkich biegających oraz zainteresowanych tematem suplementacji.
Zdzislaw Kroplewski 0-600 42 42 11Temat: Glukozamina i bóle biodra
Panowie, nie chiałem ze swojej strony nawet poruszać tego zagadnienia, ale widzę że pojawia sie koniecznosć. Po pierwsze jak można na podstawie jednego wybranego badania wysuwać takie wnioski? Skutecznosć glucosaminy została nie tylko potwierdzona w wiekszosci prowadzonych badań, ale także preparat ten sprawdza sie doskonale w codziennej praktyce. osobiscie nie znam osób, które z przyjmowania tego suplementu nie byłyby zadowolone. A mam do czynienia z szeroka grupą osób, począwszy od sportowców wyczynowych a skonczywszy na osobach starszych z zaawansowanymi zmianami zwyrodnieniowymi. Siarczan glukozaminy działa znacznie skutecznie niz niesterydowe leki przeciwzapalne, takie jak aspiryna czy ibuprofen, które jedynie likwiduja objawy bólowe jednak w rzeczywistosci hamują regeneracje chrząstki. Siarczan glukosaminy wchłania sie doskonale, jest nastepnie wybiórczo wychwytywany przez chrząstke, gdzie stymuluje jej odtwarzanie. Większosć spoecjalistów przedkłąda siarczan glukozaminy na inne metody leczenia. W dużym badaniu przeprowadzonym w Portugalii z udziałem prawie 1800 osób, 95% procent uczestników odczuło korzystne efekty stosowania siarczanu glukozaminy. Myśle, ze takiej statystyki nie wywoła efekt placebo
Temat: Glukozamina
a jakie to efekty?
Efekty?
Usuwa stan zapalny
Zwieksza "nasmarowanie" stawu
Poprawia stan wiezadel i sciegien
Poprawia ogolna ruchliwosc stawu.

Dawki lecznicze sa w lekach takich jak Athryl.
W aptece dostepne sa slabsze suplementy w szerokim asortymencie.

Zwyrodnienie stawów zazwyczaj kojarzone z "zużyciem" stawu. Pogarsza się stan chrząstki poprzez jej zniszczenie, co powoduje, że powierzchnie stawowe kości zaczynają wystawać i ocierać się o siebie nawzajem.
To powoduje ból i zmniejsza ruchliwość.
Może również powstać stan zapalny.

Glukozamina, substancja uzyskiwana ze skorupiaków, stanowi składnik kolagenu budującego chrząstkę. Przyjmowanie tej substancji przez osoby z uszkodzoną chrząstką stawową powoduje jej regenerację, co zmniejsza ból i umożliwia ruch.
Następuje także zatrzymanie procesu niszczenia chrząstki.
Korzystne efekty stosowania glukozaminy stają się tym bardziej widoczne, im dłużej ją stosujemy. Dodatkowym atutem jest całkowity brak działań ubocznych, nawet przy stałym stosowaniu.Temat: Glukozamina (Artresan) - suplement diety na stawy!
Witam

Troszkę sobie truchtam i czasami czuję trening w stawach, dlatego biorę dość częśto glukozaminę (artresan) na stawy. Czy można po tym specyfiku oddać krew?
Na ulotce napisano, że to suplement diety, więc chyba nie powinno być problemu, ale na wszelki wypadek pytam.

PozdrawiamTemat: Ceny karm w USA a w POLSCE
coraz częściej myślę, że owczarz to jakiś dystrybutor.
wy na prawdę macie klapy na oczach. ale to wasza sprawa. Każdy ma swój rozum.
Większość postów tego forum traktuje o podawaniu witamin i minerałów, glukozaminy i chondroityny, a jak ja podaje wam link do tego tybu preparatów firmy obecnie uważanej za najlepszą w europie w dziedzinie suplementacji, kupowane również chętnie w usa - gdzie rynek jest największy to jakiś ...., mówi mi że to wspomagacze czy dopalacze niszczące wątrobę. Ja cię sunę.
przykład:
Arthroscan 60tab - 54,90 - skład 1 tab. glukozamina 300mg, chondroityna 20mg, metylosulfonylometan 200mg - psia
OLIMP ARTHROBLOCK® -100 kap. - 45zł - skład - Siarczan glukozaminy 375 mg Siarczan chondroityny300 mg Metylosulfonylometan (MSM)87,5 mg
o witaminach już nie pisze bo szkoda słów.
Kupujcie dalej dolfosa.Temat: profilaktyka kolana
mądry trening, rozgrzewka, rozciąganie, amortyzacja (w tym też bieganie po ścieżkach a nie po asfalcie), galaretki

co do glukozaminy: jak czujesz, że nie potrzebujesz, to nie jedz.

nie będę wypowiadać się na temat, czy można stosować ją profilaktycznie, czy też nie i dlaczego, po prostu nie wiem. jestem zwolennikiem minimalizowania suplementów. ale zapotrzebowanie na glukozaminę da się wyczuć: to tak jak próba jazdy na rowerze bez smarowania... eh ... da się jechać, ale dłuższa jazda może spowodować szybszą eksploatacje i uszkodzenia. jak tylko wyczuwam tak jakby lekki opór w kolanach, to sięgam po glukozaminę - seria wg zaleceń na opakowaniu. no i wychodzi ze dwa razy w roku, czyli pod koniec sezonów
Temat: Bolą Cię stawy --> zajrzyj !
oto po krótce kilka podstawowych rad jak zapobiegac i leczyc bół stawów.

Zacznijmy z jakiej przyczyny pojawia sie ból:

1. Niewłasciwa rozgrzewka lub jej brak.
2. Zbyt długi i czesty trening.
3. Zbyt duze obciązenie.
4. Brak regeneracji.
5. Zła dieta i brak opowedniej suplementacji.
6. Zła technika ćwiczeń.
7. Genetyka, zapalenia wirusowe.

Co zrobic gdy juz pojawia sie ból. i jak niemu zapobiegać

1. Stosujemy najprostszą formę krioterapi: Woreczek foliowy, kostki lodu, i gaza- by nie odmrozic danego miejsca. 10-20 min co kilka godzin (2,3) nie wiecej niz 5 , 6 x na dzień.
2. leki przeciw bulowe, przeciwzapalne, naproxen, iuprofen, ketonal.
3. Odwiednia suplementacja kupujac preparat na stawy powinien zawierac odpowedni skład: Glukozamina, MSM, Chondroityna, Kolagen, Chrząska rekina, Wit C i E,
możemy włączyć także olej lniany.
Arek polecał wywar z kurzych łapek, także żelatyna spożywcza.
Dzienna dawka glukozaminy 1500mg.
4. Wszelakiego rodzaju masci, bandaze elastyczne opaski - zalży od miejsca i rodz. urazu
5. Gdy nie pomagają domowe sposoby udajemy sie do ortopedy i na prywatną rehabilitacje. ( czekanie miesiącami w kolejkach nie ma sensu w efekcie leczenia) unikamy pozycji sprawających ból i cwiczen.
Temat: DO PANA JARKA I NIE TYLKO- ILE L-KARNITYNY DLA PSA??????
Może na karmach sie nie znam, ale akurat na suplementach troszkę tak, nie tylko że mam psy sportowe ale i dlatego, że sam uprawiałem sport przez prawię 20 lat. wiem, które suplementy działają a które nie. Karnityna zawsze była wątpliwa jako spalacz choć jest dobra na układ sercowo- nazwijmy to wydolnościowy. Glukozamina - tu opinię są naprawdę podzielone, ale o tym już było. HMB jest to naprawdę świetny suplement - ja akurat nie zabieram głosu w tematach, których sam tego nie przetestowałem i wiem jak to działa. Za 3 lata tez będzie działać - bo i teraz działa.Temat: Glukozamina i bóle biodra
Witam,
Moja wypowiedź może zostać uznana za stronniczą ponieważ w ofercie mojego sklepu znajdują się preparaty zawierające siarczan glukozaminy itp , lecz moje odczucia po jej stosowaniu są pozytywne.
Sprawdzone w regeneracji i profilaktyce w treningu biegowym jak również w zaawansoanym treningu pływackim mojego syna (styl klasyczny tzw. żabka i bardzo duże obciążenia stawów i wiązadeł kolanowych). Należy pamiętać, że to nie cudowny lek na wszystkie dolegliwości ale alternatywa dla produktów farmaceutycznych, czy tak łatwo przepisywanych przez lekarzy zastrzyków sterydowych. Ważne są dawki siarczanu glukozaminy jak również proporcje, jeśli występuje w produkcie razem z siarczanem chondroityny czy też methyl-sulfonyl-methane (MSM). Dolegliwości aparatu ruchu mogą mieć różne przyczyny, od niedoboru określonyh pierwiastków w organiźmie począwszy, a na "wybieganych" butach skończywszy . A jak widać po wypowiedziach na forum o dobrą i rzetelną diagnozę jest niestety bardzo trudno.
Reasumując intensywny trening sportowy wymaga suplementacji, uzupełniania minerałów, choćby ich leczniczy wpływ rozgrywał się tylko w sferze psychiki
Pozdrawiam
Włodzimierz Adam
Temat: KOLANA - jak im pomagać?
Co do glukozaminy to musimy pamiętać, że jest to tylko suplement diety. Nie łata ona nam stawów a jedynie ma zmobilizować organizm do ich regeneracji. Tak jak pisałem wcześniej jej skuteczność w związku z tym może być bardzo różna. Sama glukozamina nie jest natomiast wogóle szkodliwa więc ja profilaktycznie co jakiś czas przyjmuję. Można ją kupić za 30 zł więc wydatek też nie zbyt wielki. Bardziej jej ufam niż pomysłom z żelatyną, tłustym rosołem itp. Nie ma cudownego składnika który bezpośrednio odbudowuje staw. Co się tyczy samych ćwiczeń to bardzo ciekawe pytanie i sam bym coś się na ten temat się dowiedział.

Mam jeszcze jeden pomysł dymy. Następnym razem przy dużym wysiłku ściśnij nogę nad kolanem bandażem uciskowym. Mnie i paru osobom to bardzo pomagało.
Temat: SUPLEMENTACJA ZA I PRZECIW
Ja osobiscie po sporej przerwie w treningach spowodowanej kontuzja kolana siegnalem po dosc spora game supli takich jak glukozamina, kolagen, l-karnityna, kreatyna, "spalacze" i gainer.

Nie mam najmniejszego zamiaru siegac po koks typu hormony wzrostu, epo, efedryna i inne zakazane srodki.
Zreszta za cienki w uszach jestem ze by to brac

Co to teorii ze to sztuczne to jest sztucznie wytworzone ale pod wzgledem chemicznym identyczne z naturalnym.
Co do ilosci to masz racje pod warunkiem nic nie robisz a jednak wszyscy jezdzimy czy trenujemy amatorsko kolarstwo wiec i zapotrzebowanie duzo wieksze niz u "lezaka telewizyjnego"

[quote="la doyenne"]

Ciekawi mnie tez tauryna. A najlepiej by bylo podac całą listę suplementów, chociazby z nazwy.


Hmm mowisz ze suple sa be i szkoda a okazuje sie nie masz pojecia co to tak naprawde jest...Temat: Jaka karma najlepsza?

dla Luiska to ja proponuję Acanę lub TotW coby schudł a na stawy i tak osobno suplement się podaje, bo to co jest w karmie nie wystarcza
.

Wiem,że to co w karmie nie wystarczy, bo to dawka dla zdrowych psów. Luis i tak ma cały czas podawane suplementy. Od początku poleciłam agaci-x glukozaminę,jak tylko zobaczyłam,że on łazi ,jak paralityk. Dopiero potem sprawdziły się moje obawy i okazało się,że ma dysplazję :/

W tym pytaniu chodziło mi wyłączie o to, jaka karma będzie lepsza na schudnięcie dla psa mało się ruszającego i na sterydach.Temat: zapalenie uszu ?


myślę, że powoli można zacząć podawać preparaty zwierające chondroitynę/glukozaminę, na stawy (np. Arthro Flex itp)

to ja już nie rozumiem przecież niedawno ktoś mi pisał że przy dobrej karmie takie preparaty są niepotrzebne i bardziej moga zaszkodzić jak pomóc.

Co innego dodatki zawierające witaminy i mikroelementy a co innego peparaty zawierające substancje odżywiające tkankę stawową (chondroityna/glukozamina). Tych pierwszych zasadniczo* się nie podaje przy żywieniu karmą wysokiej jakości (bo wszystko jest w karmie a nadmiar szkodzi) a podaje się przy żywieniu sposobem domowym, te drugie można profilaktycznie podawać do 12-18 miesiąca życia także przy żywieniu karmą.

* piszę zasadniczo, bo czasem są wskazania do podawania suplementów np. niedobory w okresie wymiany zębów, początki krzywicy itp.

Pozdrawiam, Dorota.Temat: Jeden rodzaj karmy można podawać przez dłuższy czas?
Jakie jest dawkowanie w (profilaktyczne) glukozaminy i chondroityny dla 30 kg psa? Wydaje mi się, że w Nutrze Large jest ono dość wysokie.
Glukozamina 750 mg/kg
Chondroityna 250 mg/kg
Czyżby na tyle, żeby dodatkowy preparat na stawy był już zbędny?

Robercie czy ty oprócz jabłek nie podajesz psom do tej Nutry kompletnie nic?
Sama karma i zero dodatków i suplementów?
Którą Nutrę podajesz i jakie masz psy?

Z góry dziękuję za odpowiedźTemat: Biuletyn

Dziwnym trafem wszystkie z Olimpu.

To mnie jakoś szczególnie nie dziwi. Wszak Darek współpracuje z tą firmą i rozprowadza jej produnkty. Z tego też względu podaje zestawienie suplementów, które by zalecał, właśnie tej firmy, bo przecież nie wykupi połowy apteki, żeby zrobić takie opracowanie dla wszelkich preparatów dostępnych na rynku .

Już wiele postów Darka było bardzo treściwych i chyba nikt na forum nie ma takiej wiedzy, która by zaprzeczała jego słowom. Osobiście lubię, gdy ktoś mi wytłumaczy, co ma jakie działanie. Gdy ktoś mi mówi, abym zrobił "to i to" i będzie O.K., wtedy do zagadnienia podchodzę z dużym dystansem, mając wrażenie, że mój "nauczyciel" jest niedouczony lub eksperymentuje na mnie (co często się zdarza w przypadku lekarzy).

Maniek G, nie musisz od razu zjadać garści kapsułek. Znajdź coś dla siebie, co jest Tobie niezbędne. Sprawdź, gdzie można to kupić najtaniej (myślę, że na www.apz.pl jest konkurencyjnie) i spróbuj. Ja na razie oprócz zwykłych witamin brałem glukozaminę (według mnie pomaga na kolana) oraz koenzym Q10 (po nim treningi nie powodowały takiego zmęczenia; krócej spałem; łatwiej się regenerowałem). Jak będę miał kasę, to jeszcze popróbuję, jak mój organizm zadziała na następne suplementy, ale z całą pewnością nie wezmę od razu wszystkich, bo nie będę miał pojęcia, jakie efekty przyniosły poszczegóne specyfiki.

Pozdrawiam,
Japco
Temat: co dobre na stawy?

glukozamina nie ma potwierdzonia naukowego jakoby miala byc lekiem na bol stawow
lepiej jesc galaretki flaczki nozki chrzastki zwierzece bo to naturalne a nie faszerowac sie jakas chemia ktora ma na celu zbicie kasy a efekt placebo zastowmy bez komentarza

tu jest link
http://www.sfd.pl/temat177372/


Glukozamina nie jest lekiem. tylko dodatkiem dietetycznym (suplementem diety). Tak samo jak chrząstki i flaczki. są częścią diety. To tylko gwoli przypomnienia.
Może napiszmy do rządzących (których ulubionym działaniem jest interwencja we wszystkie przejawy życia) by zabronili podejmowania jakichkolwiek działań marketingowych. Wtedy będzie wszystko jasne.

PS. Tylko wtedy Kurskiego będą musieli zamknąć
Temat: Glukozamina i chondroityna
kinga ma racje leki po dacie ktora koczy waznośc można jeszcze stosowac 2 a nawet 3 miesiące, to nie jest tak, ze koniec data waności upływa i od razu lek zamienia się w trucizne

co do glukozaminy jesli ma podobne działania do paracetamolu, jak wyczytałam z tej podanej informacji to ja wolę paracetamol, jest wiele razy tanszy ,
dla mnie gukozamina to jeszcze jeden z suplementów ktory ani nie pomoże ani nie zaszkodzi chyba ze komus podziała na samopoczucie ze własnie robi cos dla swojego zdrowia,
co do działan przciwbaktreyjnych to juz wolę urosept czy Furagin
Temat: Miękkie stawy
Określenie "miękkie stawy" najczęściej dotyczy stawu nadgarstkowego. Śródręcze wówczas ustawione jest względem podłoża pod zbyt małym kątem, łapa sprawia wtedy wrażenie faktycznie miękkiej, mało stabilnej.

Szczeniaki mają prawo być całe "miękkie", gdy się ruszają sprawiają wrażenie, że każda część ich ciała porusza się osobno Mówi się wtedy o słabym związaniu i stan ten ustępuje z wiekiem. Natomiast o stabilności stawów w znacznej mierze decyduje zawartość chondroityny, glukozaminy i kolagenu w pożywieniu lub suplementach dodawanych do karmy. Jeśli w czasie wzrostu psa zadbasz o ich prawidłową ilość w diecie, psiak nie powinien mieć ze stawami problemów (nie mówię o problemach dziedzicznych typu dysplazja, żywienie ma na nią wpływ, ale nie tylko ono).

Jeśli chodzi o zmęczenie Szejka po pokonaniu niewielkiego dystansu za piłką... on jest w okresie intensywnego wzrostu, być może cierpi na bóle wzrostowe, podobne do tych na które cierpią ludzkie dzieci. Zorientuj się czy nie kuleje czasem, to mogą być krótkotrwałe kulawizny, raz na jedną, raz na drugą łapę, świadczące o procesie zapalnym w kościach. To też normalne u szczeniąt dużych ras. Arthroflex możesz podawać, nie zaszkodzi. Wzbogaci dietę psa w chondroitynę i glukozaminę, dodatkowo ma łagodne dzialanie przeciwzapalne, przeciwbólowe. Jeśli kulawizny by się pojawiły wyraźne, długotrwałe lub bardziej dla psiaka dokuczliwe, oczywiście odwiedź lekarza.
Temat: Suplementy
Cześć, po dość trudnym maratonie ciężko mi dojść do siebie, a tu przecież zaraz kolejny BPS. Czy możecie polecić jakiś suplement witaminy+minerały (szczególnie magnez - skurcze). Słyszałem reklamę jakichś tabletek do rozpuszczania "runner", zawierają trochę magnezu, ale też glukozaminę, a przy tym dość tanie. Myślałem też o vitargo ale nie wiem, na który się zdecydować.Temat: [Bieganie] - problemy zdrowotne
Suplementacja jest uzasadniona, sama biorę suplementy, bo nie jestem w stanie wystarczjąco dobrze odżywić organizmu tym co jest dostepne w produktach naturalnych - już raz to napisałam, więc nie wiem o co Wam chodzi
Nie podoba mi się tylko, ze Radek - jak to sam określił - wyśmiewa lekarza, który niestety ma rację, bo sama glukozamina nie leczy niczego.
A Gumisia chwalę za konkrety
Jak będę miała czas to napiszę coś o szczegółach, bo ja nie mam dziś w pracy dużo czasu.
Radek - pilnie do kogoś kto uleczy Twe zszarpane nerwy
Temat: Wplyw odzywiania na stawy
To teraz ja swoje trzy grosze:

Odzywianie ma wpływ - głównie wtedy gdy mamy niedobory - niewazne czym spowodowane. Jednak jeśli masz miec kłopoty ze stawami to na 95% je będziesz miał - złym odzywaniem możesz je jedynie przyspieszyć znacząco.

Z suplementów polecam głównie hydrolizat kolagenu (badania pokazują że tylko ta forma właściwie jest w stanie dostać się i odżywić w jakikolwiek sposób - staw i płyn maziowy etc. Do tego glukozamina jako podstawa przy treningach siłowych - ale profilaktycznie. Jak masz już kłopoty - glukozamina nie naprawi Ci stawu - ale może złagodzić bóle i stany zapalne i zahamować postep degradacji - ale to tyle. Mówię o prawdziwych degradacjach stawu a nie o np. "bólach stawowych" które moga byc spowodowane wieloma czynnikami (stany zapalne, zbytnie obciążenie treningowe, złe odżywianie, leki etc.)

Chyba wszystko. Jak coś to wal smiało.
Temat: Jaka glukozamina??
Też właśnie jestem zainteresowany glukozaminą lecz niewiem jaką wybrać, w sumie mógł bym iść do apteki i poprosić coś z olimpa na przykład, bez lub z jakimś dodatkiem tylko czy te dodatki są potrzebne :> Nie jestem zwolennikiem suplementów.... ale jak mi pomoże to uchronić w pewnym sensie stawy kolanowe no to nie ma się co zastanawiać.

pozdro
Temat: Suplementy itp. czy warto kto bierze ?
ja tez nic nie biore, jedynie bardzo dużo ćwicze! 3 trenigu w tygodniu po 3h Taekwon-do + worek w domu + 4 w-f + wypady parkourowe w weekendy! Tyle starcza by na prawde szybko odbudować forme po wakacjach i piąć się do góry! Ktoś dobrze napisał, ze w życiu nie ma nic za darmo! Trzeba ćwiczyć i ćwiczyć i oczywiście jeść. Myśle, ze suplemety to nie jest zła sprawa. Chociaż trzeba też uważać co się bierze. Jesle rutinoscorbin to suplement to czemu nie brać, przecież nadmiar witaminy C jest wydalany z moczem. Ja biore teraz jakiś cos (nie pamietam nazwy) ale generalnie skład to siarczan glukozaminy. Na odbudowe torebki stawowej, mazi itd.Temat: kontuzje
Kolano to duży staw, na którym jest duze obciazenie. cała masa zawodnika jest skierowana z siłą ciazenia w dół. Niestety zmienność ruchu podczas cwiczeń sprawia że na staw dzialają ekstremalne siły, niejedno krotnie przewyzszaja fizjologiczny zakres wytrzymałości stawu. W każdym nie mal sporcie jednym z głównych urazów to staw kolanowy. Począwszy od skręceń, pęknięcia łąkotki , czy też naderwania wiezadeł, po stłuczenia kończąc.
Jak sie przed tą kontuzja bronić? Przede wszystkimwykonywac prawidłowo ćwioczenia. Starać się nie obciązac ekstremalnie kolan. W walce duza role odgrywa współćwiczący, który stara się wygrać ale nie kosztem zdrowia kolegi ( nie zawsze to się udaje). Dobra rozgrzewka tego stawu oraz zabudowanie stawu mięsniami, sprawi ze staw będzie bardziej stabilny.
Obecnie na rynku farmaceutycznym pojawiły sie suplementy diety na odbudowe stawów, zwie się to glukozamina, nazwa handlowa róznie to wzależności od firmy. Sa zwolennicy przeciwnicy tego sposobu l"leczenia:. Ja mam problemy z kolanami i od 3 miesięcy biorę preparzat z glukozamina i muszę przyznac ze czuję poprawę. kolano juz mnie nie boli, i nawet jak biegam lub walcze nie odczuwam bólów. Kiedyś nawet zmiana pogody sprawiala mi ból,m teraz jest inaczej. Polecam spróbujcie i oceńcie sami.
A dla wiadomości to judo jest bardziej urazowe niż zapasy:)
I tak jak ktos napisał jesli prawidłowo wykonujemy techniki to urazy niwelujemy do zera:)
pozdrawiamTemat: Glukozamina i chondroityna
Ja bardzo długo brałam glukozaminę i nigdy nie widziałm jakiejś poprawy Łykałam ją na bóle stawowe od 22 roku życia, lekarze mówili, żeby na martwicę kości łykać...i co? i nic, żadnej poprawy...nie łykam tego już od około dwóch lat...Poza tym, to rzeczywiście jest tylko suplement diety, który może wspomóc odbudowę chrząstki stawowej, ale wcale nie musi...
Temat: Glukozamina i chondroityna
Nic ująć nic dodadać........lek.który lekiem nie jest.....znowu podciagnąc glukozamine pod szarlataneria.....jest suplementem....nie robi krzywdy .ale nic nie wnosi.czyli tak jak na początku twierdziłyśmy ..... nie zaszkodzi .ale i nie pomoże...lepiej kupic sobie serek .....bardziej pomocny....
MonikaTemat: Glukozamina i chondroityna
Proszę bardzo:

Jak odnaleźć się w gąszczu suplementów diety? Gdzie szukać rzetelnej informacji o nich? Czy można wierzyć treściom ulotek?Gdzie szukać prawdy?
m. in. dot. tematu glukozaminy itp.
Temat: Glukozamina i chondroityna

fajny nefrolog
ja tam przeciwko bakteriom bralam np. urosept
glukozamina-lek na wszystko? ja tam nadal jestem zdania, że to na nic nie działa - odchudza portfel
to poza tym nie lek nawet, tylko suplement diety

no ale jak chcesz to łykaj


UROSEPT i jakieś inne leki z żurawiną też brałam na bakterie wezme do końca to co mam (akurat będą 3 miesiące), dużo zdrówka wszystkim życze. OlaTemat: Pierwsze km..;)
Piła jest 2 tyg. przed MW i dlatego się waham, choć to ponoć najszybsza połówka w Polsce, no i do tego Mistrzostwa Polski (i biegajznami również). Nie wiem, nie wiem

Lipiec bardzo pracowity - praca/treningi non stop. Ten weekend to pierwsze dni przerwy. Po prostu chciałem odpocząć, iść na piwko, poskakać na koncercie, przyjechali znajomi, siostra z Anglii.. i od czwartku nie biegałem, na liczniku w lipcuu 115, a w 2007 ok. 810km. Jeśli polecę połówkę w Pile, to spróbuję łamać 1:49. 26 sierpnia Puchatek i tam spróbuję lecieć na jakieś 1:50-1:53.

Dziś spora zmiana - przesiadam się na nowe butki. Nie jest to żaden topowy model, bo NB 735, ale dla mnie to wielki dzień Zobaczymy, jak się będzie w nich latać... To moje drugie buty biegowe (po Mizuno Wave Wildwood). Są bardzo lekkie, siatka, zastanawiam się, czy kupić startówki (Woolfy), czy jednak poprzestać na tych butach. W wakacje (lipiec-sierpień) przewiduję z 2 starty. Puchatek i jakieś leśne zawody w Toruniu (GP, Top Cross lub Łubianka).

Pracuję systematycznie nad siłą. Z suplementów biorę żeń-szeń, glukozaminę i magnez.

Staram się niezaniedbywać żadnego elementu - obw1, wb, siła (kros, podbiegi/zbiegi) i gs, rytmy, wb i wt.

Zobaczymy, jak to będzie w Warszawie. Czy starczy na połamanie 4h?..
Temat: Chrupiące, strzelające stawy. Pomocy:(

jest po prostu źródłem witamin i mikroelementów które może pomogą wyprodukować bardziej swoisty płyn stawowy...

Wystarczy przeczytać ostatnie zdanie. Tych wyżej to trzeba być trochę uczonym w tym zakresie, albo znać wikipedie. LitoZin nie zawiera Glukozaminy. Zawiera jakiś złożony Galaktolipid, który pomaga. No i potwierdzam to.

Puritans Pride, chodzi o to?:
"CHRZĄSTKA REKINA 740 MG 100 KAPSUŁEK
(shark cartilage) firmy Puritans Pride z USA
Suplement diety, preparat w 100% naturalny."
Temat: Czy ból kolana zawsze musi oznaczać kontuzję ?

suplementy w temacie kolan nie pomogą. Możesz mieć zbyt duże obciążenia, ale długotrwale stosowane z dalszym bólem, mogą w niedługiej przyszłości oznaczać dłuugą przerwę w bieganiu.
Możesz mieć rzeczywisty problem ortopedyczny czy biomechaniczny i zwyczajnie potrzebujesz specjalsity.
Długie bieganie z bólem to naprawdę poważna sprawa i lepiej jej nie bagatelizować

Dzięki Ruda za odpowiedź. Do specjalisty to bym z chęcią się udał tylko ta nazwa do czegoś zobowiązuje i brzmi dumnie "SPECJALISTA"... a gdzie ja takiego znajdę. Gości co mi powiedzą żeby przestać biegać, stosować glukozaminę itp to mam pełno w koło. Jeden z lepszych (podobno) pooglądał, zrobił serię zdjęć i nic nie znalazł, a tu trza kogoś co się na sporcie zna i nie tym z telewizji. Na razie pokombinuje z butami i będę się modlił żeby przeszło bo ból nie jest wielki, taki na 2 w skali do 10
Temat: TRENING biegowy na DIECIE redukcyjnej
Jestem na redukcji już od kwietnia. Opiszę po krótce bo biegałem około 5-6x/tydzień. Teraz bardziej rozbudowuję się na siłowni i biegam 3x/tydzień. I tak, czym mniejszą wagę miałem tym lepiej mi było biegać i mniej łapało mnie kontuzji, ale zanim dostosowałem lekką redukcję w mojej diecie tak nie więcej jak (-) 200-300kcal poniżej progu, dobrałem odpowiednie jedzonko to mineło trochę czasu. Było różnie wydolność skakała najczęściej w dół, było tak że nie miałem dość siły co przekładało się też na chęci, i ewidętnie było widać że po dniu odpoczynku było znacznie lepiej, a w kolejnych dniach, że tak to nazwę "linia trędu" spadała w dół aż do następnego odpoczynku, z czasem robiłęm sobie odpoczynki w połowie tygodnia i niedzielę co jako tako pozwoliło mi się zregenerować, za dużo nie mogę się wypowiadać bo jestem początkującym jak by nie było ale coś tam zawsze mogę napisać. Teraz wiem co i jak jeść by zapotrzebowanie było w miarę optymalne i dla treningu siłowego i biegania, wspomagam się też suplementami jak l-glutamina, tauryna, maltodekstryny, białko hi-tek matrix, glukozamina...

pzodro
Temat: Triathlon a suplemntacja!
Z suplementami jest taki problem, że - jeśli chcesz, żeby miało to sens - trzeba by przeznaczyć na nie bardzo konkretną kasę, w tym też na lekarza, który rozpisałby to na cały rok, starty itp. Na poziomie amatorskim nie wiadomo, czy to naprawdę ma sens?

Ja tam poprzestaję na multiwitaminach dla sportowców, biorę 3 tygodnie i w 4 tygodniu (regeneracyjnym) robię przerwę, żeby się organizm nie przyzwyczajał. Teraz (planuję na listopad i grudzień) biorę też profilaktycznie glukozaminę, żeby ochronić trochę kolana, zanim się nie przyzwyczają znowu do bieganiaTemat: Zapalenie tkanek miękkich okołostawowych
Witam, lekarz pierw mi stwerdził zespół bolesnego barku, potem Chorobe zwyrodnieniaa stawów, a na koncu inny ortopeda ze jest to zapalenie tk miekich okło stawowych dotyczy st. ramiennego.
Kady rodzaj bólu ranne sztywnosc, strzelanie
Stosowalem Naproxen przeciwzapalnie
glukozamina msm chondroityna itp wit C1000 mg i olej lnianny.

Lekarz mowił ze taka suplementacja malo co da.... A co wz bzscie radzili ?
Temat: Dieta
Teraz schodze z saa, i myslalem zeby dojebac wegli, bo na cyklu walilem duuuzo bialka. Dieta ma byc w sumie masowa, ale bez zatluszczania;)

1posiłek 8.30
200g owsiane na wodzie z bananem
puszka tunczyka
3lyzki oliwa z oliwek

2posiłek 11.00
100g ryzu
200g piersi
surówka (marchewka i groszek, kapusta - róznie)( albo piersi w sosie jakims np. knorr czy cos takiego)
3lyzki oliwa z oliwek

3posiłek 13.00
100g ryzu
200g piersi
surówka (albo piersi w sosie...)
3łyzki oliwa z oliwek

4posiłek 15.30
100g ryzu
200 piersi/300g ryby/300 schabu
surówka

5posiłek 17.30 przedtreningowy
200g ryzu
200g piersi
surówka

TRENING 18.30 (zaraz po 2miarku Ultra whey+nitric blast+bcaa)

6 posiłek ok 20.00
100g ryzu
200g piersi/2puszki tuny

7posiłek 22.00
250g twaróg chudy

czasami 8 posiłek ok 00.00
250g twaróg chudy

Z suplementów na teraz Bcaa, glutamina, shock therapy, nitric blast, ultra whey pro, glukozamina, cynk, magnez, wapn.

Jakie sugestie ??

edit:
białko na poziomie 300g dziennie, węgle na poziomie 550-600g (manipulacje) tłuszcze na ok 1g.
Moja waga na teraz 97 z niskim bf...
Temat: Animal Flex a zapalenie stawow ?
Miejscowe zastrzyki przeciwzapalne (zrobi ci je lekarz pierwszego kontaktu).
Do tego różne tablety o działaniu przeciwzapalnym.

Zrób sobie tydzien-dwa przerwy. Oszczędzaj tą rękę.
Lekarz może ci też przepisać różne zabiegi.

Odnoście Flexa, jak cie nie stać to po prostu wrzuć do suplementacji stałej chociażby glukozaminę.
Temat: BOL KOLANA
Do dobrego fizjoterapeuty się zapisz - on Cię pokieruje, a póki co wyposaż się w jakiś suplement oparty o glukozaminę. Lekarz to ostateczność - pewnie karze Ci przestać ćwiczyć i da leki przeciwzapalne . Podkreślam że to co napisałem to tylko i wyłącznie moje zdanie, nie traktuj tego jako fachowej porady .
Temat: Wplyw odzywiania na stawy
Nie ma chyba żadnych badań które mówią "jak duży" - wiadomo jedynie że skład diety ma wpływ na stawy, a szczególnie w sytuacji gdy mamy z nimi kłopoty.

Nie będzie chyba dla nikogo zaskoczeniem że diety bogate w omega-3 zapobiegają i pomagają leczyć stany zapalne stawów. Kolagen (zawarty np. w chrząstkach i w żelatynie) jest również istotny gdyż przy bardzo intensywnych wysiłkach organizm nie nadąża go wytwarzać. Do syntezy kolagenu organizm potrzebuje witamin (głównie C i z grupy B) a więc jak zwykle dochodzą nam warzywa i owoce. Z suplementów można polecić glukozaminę i chondroitynę.

Należy jednak dodać że kluczowe dla zdrowia stawów są ćwiczenia nastawione na zwiększenie ruchomości oraz na wzmocnienie muskulatury oraz ścięgien i więzadeł wokół stawów.
Temat: MORGAN - Dziennik treningowy
nie mam czasu a przede wszystkim nie mam internetu na zajeciach w szkole pisze.obecniemija mi 4 tydzien suplementacji a moj zestaw to;masowka gigant mega mass 4000 7 kg. białko na dzień 2.200 matrix syntraksa na noc 2.200 horse powdera aminokwasy proste olimpa glukozamine i witaminu olimpa wziolem sie porzadnie za diete
Temat: Fatal@Error - walcze bom waleczny :D
Witam all

Mam na imię Sebastian

Male
32 lata
180 cm
82 kg obecnie, wcześniej 106

Biegam - dziennie po 5 km bo była kontuzja normalnie po 10 km
Ćwiczę - biceps, triceps, przedramię, klatkę, barki.
Brzuszki - A6W 2x już było teraz z 9-wiątego ćwiczenia ABS2 niektóre z nich...

Prowadzę dietę nawet nie wiem jak ją nazwać , jem dużo białka, suplementy(omega-3, glukozamine, żelazo niekiedy) itd... pokażę mój dziennik biegowy, spadek wagi, nie prowadzę dziennika posiłków bo bym chyba zbzikował, obecnie siedzę w pracy, temat otwieram i proszę w miarę możliwości o radę(y) Wszystko co robie to robie na czuja :d

pozdro
Temat: Artevelde - w poszukiwaniu utraconych mięśni
Jadę już drugi tydzień treningiem na odchudzanie (5-8 tyg.).

Powiedzieć, że jest męczacy to nic nie powiedzieć

Ale z innej beczki - zaczynają mnie boleć kolana od tych wykroków, bułgarskich przysiadów itd.

Technicznie robię je poprawnie, mimo to czuję je po treningu i na drugi dzień.

Ma ktoś pomysł co z tym fantem zrobić?

Szkoda rezygnować z tych ćwiczeń, bo fajnie działaja na nogi, ale kolan też żal...

Ma ktoś może pozytywne doświadczeia z suplementami na stawy?

Dorzuciłem osobiście do diety Siarczan glukozaminy 2 KCL 1500 mg
Siarczan chondroityny 1200 mg
Metylosulfonylometan (MSM) 350 mg+ kolagen.

Jest coś skuteczniejszego?Temat: Problem :)
Witam, wiem, ze temat byl wiele razy poruszany ale ciekawi mnie taka kwestia. Mm 182cm, obecnie waze 70kg. Trenuje bjj i chodze na silownie. Moj plan treningowy wyglada tak pn (klatka + biceps) wt (bjj) sr plecy + triceps) czw (bjj) pt ( barki + nogi), dodatkowo na weekend chodze na basen. Na silowni mam worek na ktorym moge cwiczyc. Z suplementow mam gainera i kreatyne, do tego glukozamine zeby stawy dawaly rade. Zalezy mi na tym zeby waga stopniowo szla w gore poniewaz przy moim wzroscie 70kg to 10-15 kg za malo :/ Zalezy mi tez na tym zeby zeby dobrze rozciagna nogi, zastanawialem sie czy nie zrobic tak, ze po treningu klatki+biceps zrobic kopanie na worku i rozciaganie a w sr przy plecach i tricepsie zrobic uderzanie. Czekam na rady i podpowiedzi. Thx, pozdro 600
Temat: Universal Jointment Sport
Animal Flex ( i porady medyczne Dezira ) na moje skrecone kolano zadziałały genialnie...był ból, miał być gips, a jest sprawne kolano...

...znam dwa inne przypadki gdzie takze Flex sie sprawił:

1. Rekonwalescencja po operacyjnej rekonstrukcji wiazadeł kolana...kobieta wiek sredni, bez jakiegokolwiek stazu treningowego...lekarz pozytywnie zaopiniował podawanie FLEX-a jako uzupełnienie leczenia pooperacyjnego...po 2 miesiacach stosowania...realna poprawa...choc mowie to było rownoległe uzupełnienie leczenia...suplementacja trwa...
2. Facet wiek zaawansowany...biodro do wymiany...lekarz praktycznie przeciaga operacje...zabiegi woda, prad itp. działaja bardzo krotkotrwale...zapisywał apteczne glukozaminy...efekt znikomy...
Flex 2 cykle...wiadomo nie wyleczył...cudów nie ma, ale przyniosł realna ulge...w odroznieniu od innych specyfikow...ale i tak sie skonczy skalpelem...

Flex jesli nie pomoze to w przypadkach chirurgicznych moze przyniesc realna ulge, poprawe leczenia...warto...
Temat: Dopalacze :)
Abstrahując od tematu, aczkolwiek nie do końca: wyczytałem, że przy intensywny treningu obciążającym stawy (np bieganie) warto zażywać suplementy wspomagające funkcjonowanie stawów i układu kostnego .
Ja zakupiłem preparat Duo Stawy , Glukozamina + pokrzywa zwyczajna + mangan.
Temat: KB Galeria Warszawa

... mam dość słuchania o kontuzjach. ...
I pisze to ten co kontuzji nie miewa regularnie

A w moim przypadku to zdecydowanie przetrenowanie.
Odżywiam się raczej zdrowo, przyjmuję regularnie suplementy diety (witaminy, glukozaminę itp). wysypiam się prawie codziennie, na siłowni jestem regularnie 2-3 razy w tygodniu, na saunie 2 razy w tygodniu.

Ale z planami treningowymi, przyznaję, często przesadzam i przemawia do mnie rozsądek niestety dopiero wtedy, gdy już coś boli (dlatego cały czas nazywam się początkującym biegaczem - amatorem).

Po mistrzostwach w Mrągowie nie dałem sobie luzu, a wręcz przeciwnie dołożyłem do pieca, ot i cała tajemnica (czy głupota chyba raczej miodziowa i tyle )

Pozdrawka!
Odpoczywam
Temat: Chce przytyć!
Jeżeli nie ma sensu inswestować w suplementację w traitlonie, to właściwe nie ma sensu inwestowac w suplementacje w jakiejkolwiek dyscyplinie Triatlon jest jedna z najbardziej obciażajacych dyscyplin o charakterze wytrzymałosciowym, stąd odpowiednia odnowa potreningowa wydaje sie nie tylko zalecana ale wręcz konieczna. Ma to znaczenie nie tylko dla poprawy zdolnosci wysiłkowych, ale przede wszystkim dla zapewnienia odpowiedniej regeneracji organizmu przed zmianami przeciażeniowymi. Suplementacja w triatlonie powinna uwzględniać nastepujace, podstawowe zagadnienia:

1. odnowe energetyczną - preparat wysokowęglowdanowy typu CARBO, najlepiej oparty na samych maltodekstrynach z dodatkiem substancji uspawaniajacych regeneracje powysiłkową

2. przedłużenie zdolnosci wysiłkowych - BCAA

3. Ochrona enzymów przemian tlenowych - HMB

4. Zabezpieczenie przed skutkami stresu oksydacyjnego : witamina, C, E, beta karoten, glutamina

5. odnowę odżywczą: białko, aminokwasy

6. regeneracja elementów biernych aparatu ruchu: glukozamina, kolagen
Temat: roczniak - za szybki wzrost - co ze stawami?
Ochrona stawów to sprawa suplementacji takich mikro- i makroelementów jak wapń z fosforem (proporcje!), magnez, miedź. Nie wolno zapominać o NNKT, dobrze robi glukozamina ale na to trzeba wydać trochę więcej gotówki. Jeśli chodzi o Vit. E z selenem, to ma niezaprzeczalnie dobroczynny wpływ na układ ruchu i jego rozwój.
Oczywiście wszystkiemu musi towarzyszyć umiar i zdrowy rozsądek, ale myślę że tego Ci nie brakuje.

PozdrawiamTemat: Regeneracja
nie wiem jak jest z Muratem.. wiem ze mialem problemy ze stawami, i od momentu jak zaczelem brac glukozamine po ok 3 - 4 tyg stosowania bol mina, i moglem wrocic do starych ciezarow na silowni, a bolu nie bylo.... dlatego na podstawie wlasnych doswiadczen wiem, ze jest to skuteczny suplement. wiele osob chwali sobie jego dzialanie.... kumpel mial zdezelowane stawy kolanowe od gry w ping-ponga i koszykowki.. po 2 tygodniach bole zaczely przechodzic.... wg mnie, jezeli ktos ma problemy to warto sprobowac tego srodka... ale wybor nalezy do wasTemat: Z czym wziac i kiedy ?
jak masz hard fast to wyrzuc carbo. Bcaa+g bierz rano 5g po treningu 10g i przed snem 5g. Unidyne od rana 2tab przed aerobami 2tab i przed kolacja 2tab. Storm moze byc. Hard fast bierz tylko po treningu aerobowy i jako zastapnik posilkowy. Glukozamina: po 3 tab do glowym posilkow tak samo omega -3. wit c przed treningiem 500mg i po trenigu 500mg(chodz przy takiej suplementacji jest zbedna). Multiwitamine 2tab rano i 2tab do ostatniego posilku.
Temat: "COLOSTRUM-NEW LIVE"
ojej Monika, takie rzeczy, no wiesz, dzięki
dobrze wiedzieć, że nie jest się samotnym błędnym rycerzem, ale że to walka z wiatrakami to nie mam już wątpliwości...
to się nigdy nie skończy, zawsze wyskoczy cos nowego z tej półki.

a wracając do pytania Edyty, to ponieważ nie było cię w kraju od dawna, więc spieszę donieść, że u nas możesz kupić co tylko chcesz i wymyślisz.
większości tych środków jeszcze nie bezpośrednio w aptekach, ale wysyłkowo na pewno.
mętnie mi sie majaczy, że mogłam colostrum/kolostrum lub siarę widzieć gdzies w jakiejś aptece obok suplementów i innych dodatków typu glukozamina, olez z wątroby rekina, itd. ale głowy za to nie dam.Temat: TRENING biegowy na DIECIE redukcyjnej

Teraz wiem co i jak jeść by zapotrzebowanie było w miarę optymalne i dla treningu siłowego i biegania, wspomagam się też suplementami jak l-glutamina, tauryna, maltodekstryny, białko hi-tek matrix, glukozamina...
Właśnie, człowiek uczy się na własnym doświadczeniu. Zazwyczaj musi upłynąć trochę czasu, zanim poznamy dobrze swój organizm. Najgorsza jest dla organizmu nagła zmiana, np. przejście z jedzenia 4000 kcal nagle na 2000 kcal. Ja to robiłem stopniowo, właściwie nie wiedziałem do czego to mnie doprowadzi ale intuicyjnie jadłem coraz mniej. Przez pierwsze tygodnie 2700, potem 2500, 2300... aż doszedłem do obecnej wartości energetycznej, czyli ok. 2000 kcal/dobę. Taka wartość energetyczna wpływa u mnie na spadek wagi ciała, ale musiałem do tego dochodzić metodą prób i błędów. Wszystko zależy od płci, wieku i od tego jak dużo wydatkujemy kcal w czasie aktywności fizycznej. Dlatego dobrze jest mieć konkretną wagę która waży z dokładnością do 0,1 kg i ważyć się codziennie rano o tej samej porze. Jak jest więcej niż było wczoraj - to znaczy za dużo zjadłem, jak jest mniej to znaczy, że dietka jest skuteczna Ale się rozpisałem... To oczywiście nie wszystko, trzeba też wiedzieć co jeść, kiedy, w jakich ilościach itp. Czy ktoś chciałby się podzielić jeszcze swoimi doświadczeniami w tej kwestii??Temat: Stawy, mięśnie i śicęgna?
Od prawie roku mam problemy ze stawami mięśniami i ścięgnami, szczególnie ujawniały się one po graniu w piłkę nożną czyli pośrednio spowodowane były bieganiem. Stało się to dość uciążliwe ponieważ bule zaczęły pojawiać się nawet po dłuższym chodzeniu. Wybrałem się do ortopedy oczywiście byłem przekonany że zwali wszystko na dietę wegetariańską (3 lata jadłem tylko ryby a od ponad roku jestem na diecie lakto-owo) ku mojemu zdziwieniu okazało się że lekarz był wegetarianinem przez 10 lat , zasugerował że pogorszenie stanu zdrowia spowodowane jest niedoborem białka i zmianami przeciążeniowymi. Mam obnizyć aktywność fizyczną i kupić odżywki białkowe. I tu pojawia się moje pytanie ,mimo iż temat ten poruszany był kilkakrotnie na forum, jakie są najlepsze odżywki i które pomogą mi wrucić do pełni zdrowia jak najszybciej, oczywiście najchętniej kupiłbym odżywki sojowe , czy połączenie białka z kreatyną glukozaminą i B-12 było by bardziej efektywne i szybsze. I ostatnie pytanie czy przy obniżonej aktywności fizycznej zarzywanie tych suplementów spowoduje przyrost wagi, zdecydowanie chciałbym tego uniknąć ?Temat: Russell/DZIENNIK/Treningi, życie, przemyślenia...
6 STYCZNIA 2009

BĄDŹ OSTROŻNY...
Trzeba uważać, bo cięzary już nie małe, a parę akcji dziś było%-) Być ostrożnym nie zaszkodzi. Trening udany, klateczka pięknie, siady ujdą, push press chyba pozamiatane...

Wypiska:

Rozgrzewka
*trucht 10 minut
*rozciąganie 10 minut
*skipy

Trening techniczny
*wszystko co z techniką związane

Trening siłowy
*płaska 6x 65kg, 6x 105kg, 3x 125kg, 1x 135kg, 1x 145kg 1x 150kg( z lekką pomocą)

*grzbiety 6 serii 8x40kg

*siady atg 6x 60kg, 6x110kg, 4x 130kg, 3x 150kg

*push-press 4x 70kg, 4x 80kg, 4x 90kg, 3x 100kg, 2x 110kg, 2x 120kg

*brzuszki 2 serie 6x 30kg, 3 serie 6x 40kg

Rozciąganie

Dieta
Trzymana

Suplementy & odżywki
glukozamina
Zincas
Witaminy
Pokój!
Temat: Russell/DZIENNIK/Treningi, życie, przemyślenia...
PIĄTEK, 2 STYCZNIA 2009

WALCZYMY O COŚ ...

Dziś powiedziałem sobie, że to co założe ma być wypierdolone no i tak się stało...

Wypiska

*przysiady 10x 60kg, 6x 105kg, 6x 125kg, 6x 135kg, 4x 145kg

*push press 6x 65kg, 6x 85kg, 4x 95kg, 3x 105kg, 2x 115kg

*wiosłowanie hantlą 8x 35kg, 8x 40kg, 8x 45kg, 6x 50kg

*wyciskanie hantli na skosie 10x 35kg, 8x 40kg, 6x 45kg,

*brama 4 serie 15x 30kg

*nadgarstki 3 serie max

*brzuch super mega hiper sikret kombinacja

Dieta
Trochę dziś zjebałem, bo w nierównych odstępach czasu, ogólnie w miarę poprawnie

Suplementy & odżywki
Glukozamina
Witaminy
ZMA

Pokój!Temat: Russell/DZIENNIK/Treningi, życie, przemyślenia...
WOTREK, 30 GRUDNIA 2008

CZAS WZIĄĆ SIĘ DO ROBOTY...
Święta minęły i skończył się czas błogiego o******lania się i żarcia co popadnie. Czas wrócić do gry i to w wielkim stylu...

Trening
Kurde niby 4 dni przerwy a siła ucieka, ale nie było tak źle Wszystko z zapasem, bardzo dobrze, chociaż dało się odczuć odpoczynek mięśni od treningu. Chciałem też nogi zrobić, ale czułem dziwny niepokój, a żadko tak mam, więc dałem spokój. Chciałem się zważyć, ale drugą wagę roz***ałem %-)...

Wypiska
*zarzuty 6x 60kg, 6x 70kg, 4x 80kg, 3x 90kg, 3x 100kg, 3x 110kg

*wycisk na płaskiej 20x gryf, 10x 60kg, 6x 100kg, 6x 110kkg, 6x 120kg, 4x 130kg

*barki 10x 60kg, 8x 70kg, 6x 80kg, 6x 80kg

*unoszenie do boku 3 serie x 12 powt

*triceps wyciąg 12x 90kg, 10x 100kg, 8x 105kg, 6x 110kg

*biceps 10x 30kg, 8x 40kg, 6x 50kg, 6x 60kg, 4x 70kg

*unoszenie prostych nóg w podporze 5 serii x max

*szrugsy max x100kg, max x120kg max x 140kg,max x160kg, max x180kg

*nadgarstki 4 serie max

Dieta
Trzymana
A se zrobiłem kurczaczka ala KFC


Suplementy & odżywki
Glukozamina
Witaminy
ZMA

Pokój!Temat: Russell/DZIENNIK/Treningi, życie, przemyślenia...
ŚRODA, 24 GRUDNIA 2008

ŚWIĄTECZNY W******* ....
Dziś potraktowałem swoje ciało jak worek treningowy, zero litość. Dostało po prostu porządny w*******, a planowałem lekki przedświąteczny trening...

Trening
Teraz to będzie się jadło ze smakiem . ****a miał być lekki trening i w sumie był, bo ciężary jak szmata szły. Poszedłem na starą siłkę, stare znajome pyski. MC jak szmata, zresztą jak cała reszta ćwiczeń%-)

Wypiska

*Martwy 10x 60kg, 8x 100kg, 6x 140kg, 6x 180kg, 6x 200kg, 4x 220kg

*Wyciąg szeroko 4 serie 12-10-8-6 z progresją ciężaru

*Push-Press – 8x 65kg, 6x75kg, 4x 85kg, 3x 95kg, 3x 105kg

*Unoszenie do boku 12x 15kg, 10x 19kg, 8x 23kg

*Uginanie sztangi 12x 45kg, 10x 55kg, 8x 65kg, 6x 65kg
Prostowanie na wyciągu 12x 85kg, 10x 95kg, 8x 100kg 6x 110kg

*Szrugsy (np. 45 to ciezar jednego hantla) max x 45kg, max x 50kg, max x 55kg, max x 59kg

*Nadgarstki 3 serie x max

*brzuch 3 serie 12x 25kg

Dieta
Trzymana ale za pare godzin nie będę na to patrzył

Suplementy & odżywki
Glukozamina(którą dostałem)
Witaminy
ZMA

BONUS
A tak świąteczna przypinka


Pokój oraz Zdrowych i Wesołych Świąt:-) !Temat: Russell/DZIENNIK/Treningi, życie, przemyślenia...
SOBOTA, 10 STYCZNIA 2009

GDZIE ISTNIEJE GRANICA MOŻLIWOŚĆI?...
Dobre pytanie. Zastanawiam się nad tym od dłuższego czasu, bo ostatnie treningi to po prostu szok. A może już przekroczyłem te granicę i wkroczyłem do świata w którym ograniczenia i słabości własnego ciała nie istnieją?....

Trening
Pobiłem dziś 2 rekordy. Jeden w zarzucie, który poszedł jak szmata a drugi w wyciskaniu żołnierskim, lekko nie było, ale barki swoje w tym tygodniu dostały. Reszta na lajcie

Wypiska

Rozgrzewka
*trucht 10 minut
*rozciąganie 10 minut
*skipy

Trening siłowy
*zarzut siłowy 4x75kg, 3x 85kg, 3x 95kg, 2x 105kg, 1x 115kg, 1x 125kg REKORD!8-)

*grzbiety 5 serii 6x 40kg

*nogi suwnica 2 serie 12x 200kg, 2 serie 10x 280kg, 2 serie 6x 320kg. 6x 340kg

*skręty ze sztangą 6x gryf, 2 serie 6x 40kg, 2 serie 6x 50kg

*wyciskanie żołnierskie 4x 65kg, 3x 75kg, 3x 85kg, 2x 95kg, 1x 100kg REKORD!8-)
http://www.youtube.com/watch?v=Youg5Mj-28c

Trening skocznościowy
*wszystko co ze skocznością związane

Rozciąganie 20 minut

Dieta
Trzymana

Suplementy & odżywki
glukozamina
ZMA
Witaminy

Pokój!
Temat: Russell/DZIENNIK/Treningi, życie, przemyślenia...
WTOREK, 13 STYCZNIA 2009

Z***ANY DZIEŃ...

Nawet mi się pisać nie chce, dam tylko wypiskę...

Wypiska

Rozgrzewka
*trucht 10 minut
*rozciąganie 10 minut
*skipy
*starty sprinterskie

Trening techniczny
*wszystko co z techniką związane

Trening siłowy
*zarzuty 4x75kg, 3x 95kg, 1x 115kg, 1x127,5kg (rekord!)

*grzbiety 3 serie 10x 25kg

*siady 6x gryf, 6x 100kg, 6x 120kg, 6x 130kg, 4x 140kg

*barki wycisk z przodu 6x70kg, 4x 75kg, 3x 85kg, 3x 95kg, 2x 100kg

*bicek 5 seri 6x 60kg

*brzuch skośna ławka 1x 10, 2 serie 10x 5kg, 2 serie 8x 15kg

Dieta
Klapa

Suplementy & odżywki
glukozamina
Zincas
WitaminyTemat: Russell/DZIENNIK/Treningi, życie, przemyślenia...
CZWARTEK, 22 STYCZNIA 2009

Gutta cavat lapidem, non vi sed saepe cadendo…

Będę dążył nieustannie do swojego celu, wytrwale jak kropla, która drąży kamień. Postawie wszystko na jedną kartę, albo ten rok albo żaden...

Wypiska
Dziś cały trening praktycznie poświęcony na sprawy techniczne, tzn doskonalenie techniki. I bardzo dobrze, bo zawody zbliżają się nieublagalnie a czasu co raz mniej...Będzie dobrze.. Musi być...

Trening

Rozgrzewka
*trucht 10 minut
*rozciąganie 10 minut
*skipy
*wielobój
*przebieżki

Trening akrobatyki
Elementy akrobatyki m.in. wychwyty z karku

Trening techniczny
*wszystko co z techniką związane - dzisiaj bardzo dużo techniki, baaardzo..

Trening siłowy
Tak na lajcie

*rozpiecia na maszynie 5 serii progresja ciężaru 12, 10, 8,6,6

*wspięcia 2 serie max x 130kg, 2 serie max x 150kg, 2 serie max x 170kg

*skręty na ławce skośnej 5 serii po 30 powt

*nadgarstki 6 serii max

Dieta
W miare trzymana. Zjadłem sobie budyń %-)

A tu fota przed treningowego i po w trakcie przygotowywania


Suplementy & odżywki
glukozamina
ZMA
Witaminy

Jutro nakręce jakieś filmy:-)

A tu BONUS
Fragment kalendarza danego przez AZS. Pytanie tylko jedno? Którą mete wybrać %-)


Pokój!Temat: Regeneracja
Glukozamina to też niestety mit.Nie spotkałem się z żadnym ,spełniającym wymagania reguły "medycyny opartej na faktach" badaniem ,które potwierdzałoby skuteczność tego suplementu.Najlepsze co znam na "regenerację stawów" to -rozsądny trening /unikanie przeciążeń/ i odpoczynek.
Temat: Russell/DZIENNIK/Treningi, życie, przemyślenia...
PIĄTEK, 16 STYCZNIA 2009

ŁAM OGRANICZENIA...

Trening w miarę. Ostatnio trochę przetrenowany jestem. Padł rekord w rwaniu. Technika o wiele lepsza niż ostatnio. Do 100kg podszedłem jednak chyba zbyt ambicjonalnie%-), bo nie wyrwałem do konca. Reszta na lajcie

Wypiska

Rozgrzewka
*trucht 10 minut
*rozciąganie 10 minut
*skipy
*starty z klęku

Trening siłowy
*rwanie 6x gryf, 3x 55kg, 3x 65kg, 2x 70kg, 2x 75kg, 2x 80kg, 1x 90kg REKORD! 0x100kg

*grzbiety 2 serie 10x 25kg, 2 serie 8x 30kg, 2 serie 6x35kg, 6x 40kg

*martwy 6x 100kg, 3x 120kg, 3x 140kg, 3x 160kg, 3x 180kg

*pełne wyciskanie na barki zza głowy 2 serie 6x 55kg, 6x 60kg, 6x 65kg, 6x 75kg,6x 80kg

*wspięcia na palce 5 serii max x 130kg

*nadgarstki 6 serii max

*brzuch 2 serie 12x 20kg, 2 serie 10x25kg, 2 serie 8x 30kg, 2 serie 6x 35kg, 6x 40kg

Rozciąganie

Dieta
Ujdzie

Suplementy & odżywki
glukozamina
ZMA
Witaminy

Pokój!Temat: Russell/DZIENNIK/Treningi, życie, przemyślenia...
CZWARTEK, 15 STYCZNIA 2009

BŁĘDY...
Ten kto ich nie popełnia - nic nie robi, jak mówi stare powiedzenie. Pamiętaj jednak, by nie chować ich, bo prędzej czy później znajdą cię...

Trening
Dziś w miarę, mogło być lepiej ale najgorzej też nie było. Jakoś taki przytłamszony chodze, pogoda zjebana, ehh...

Wypiska

Rozgrzewka
*trucht 10 minut
*rozciąganie 10 minut
*skipy
*podskoki
*starty z klęku

Trening techniczny
*wszystko co z techniką związane – dzisiaj bardzo dużo techniki, baaardzo..

Trening siłowy
*wycisk na płaskiej 6x 75kg, 3x 100kg, 1x 140kg, 1x 145kg, 3x 135kg, 4x 130kg

*grzbiety

*rozpięcia 5 serii 6x 10kg

*wyciskania na skośnej 6x 75kg, 6x 85kg, 4x 95kg, 3x 105kg, 2x 110kg, 1x 115kg, 1x 120kg, 1x 125kg

http://www.youtube.com/watch?v=AmqUvMrNVDk

*brzuch skręty na skosie z obciążeniem 6 serii x 20powt

Rozciąganie

Dieta
Trzymana

Suplementy & odżywki
glukozamina
ZMA
Witaminy

Pokój!Temat: kontuzje
Mezapa, mimo że masz racje to nie dokońca się zgodzę, z tego wzgledu ze przy małych dolegliwościach szybciej niwelujesz bóle. Natomiast przy konkretnych urazach, zwyrodnieniach stawowych to owszem trzeba brać minimum 3 miesiące, przerwa około miesiąca i dalej 3 miechy. Opinie na temat preparatów z glukozamina sa rózne z tego względu, ze tak naprawde żadna firma nie ma wlasnych badań na ten temat. Jest to suplement diety i nie podlega takim restrykcjom jak lek przy rejestracji w Ministerstwie Zdrowia.
Tak jak pisalem do tej pory od czuwam poprawe i jestem zadowolony z tej substancji.
pozdrawiamTemat: białko rośline
co do ilości białka w roślinach mięsie to jest śmieszna akcja bo na chwile obecna nawet szynka ma w sobie białko sojowe jako uzupełnienie zestawu aminokwasowego ( tego typu dziwnych historii dowiedziałem sie na towaroznawstwie) owszem przyznam racje że dieta wegan wegetarian nigdy nie zapewni w 100% takich samych rezultatów jak dieta mięsna i szybkość uzyskiwania masy będzie wolniejsza , lecz poza tym ma inne zalety zdrowotne bo nie dokona zdrowe i naturalne jest robienie masy ile sie tylko da
tak czy inaczej ja jestem na diecie wegan odżywki tylko roślinę przygodę z siłka i sw można powiedzieć ze zaczynam od zera wiec potraktujmy to jako eksperyment czy uda mi sie osiągnąć jakieś rezultaty relacje będę zdawał na bieżąco choć z góry mowie ze jestem dobrej myśli obecnie utrzymuje sie z kolarstwa a dokładniej z rikszy w uk wielu "wyjadaczy" twierdziło ze na takiej diecie nie mam szans na żadne rezultaty cóż mylili sie bo rade sobie daje na takim samym poziomie jaki inni choć zapierdol jest często i gęsto dość ostry a jedyną suplementacja diedy jaka stosowałem była glukozamina i duża ilość brokułów no i kilka razy kreatyna ale z braku reguralnosci łapie wilgoć gdzieś na półce w kuchni tak czy inaczej eksperyment wegan siłka i sw uważam za otwarty
pozdroTemat: Regeneracja stawów?
Dobrze są badania, ale one są prowadzone na ludziach z chorobą zwyrodnieniową stawów, a nie u sportowców z kontuzjami (powtarzam to już któryś raz ) bo co innego jest leczyć już zaawansowaną chorobę a co innego jej zapobiegać, przez branie suplementów regenerujących stawy. No i przynajmniej ja nie spotkałem się z badaniami właśnie na temat leczenia kontuzji przy pomocy glukozaminy.

Ale i tak nikt nie odpowiedział na moje pytanie, dotyczące substancji typu MSM, chondroityna, chrząstka rekina czy GOPO ??Temat: Zaproszenie
Trasa w Zdzieszowicach, biorąc pod uwagę możliwości terenowe (tam jest tylko jedna góra - św. Anny właśnie) była bardzo atrakcyjna, szybka, ale chwilami było co robić na podjazdach. Całkowicie przejezdna, ani raz nie zszedłem z roweru. Jedyna jej wada to ta, że nawet na dystansie Mega robiło się dwie pętle, a na Giga chyba trzy, ale to wynika z ograniczonej ilości górek, wokół Zdzieszowic jest płasko jak na stole. Mimo to były single, troszkę błotnych zjazdów, kawałki asfaltu, najlepsza była końcówka - 5 km praktycznie z górki, fajna sprawa, bo podnosi adrenalinę, co pozwala przycisnąć i jeszcze kogoś dogonić. W przyszłym roku pojadę jeszcze raz, jeśli Zdzieszowice wejdą na stałe do kalendarza. Ogólnie trasa jak dla mnie była ciekawsza niż np. Tarnów. No i niedaleko, szybki dojazd autostradą.

Hmmm, klub - cały dowcip polega na tym, że chodzi o budżet. Stworzyć mniej lub bardziej formalną grupę to banalne (sam jeżdżę w takiej), ale co dalej? Ta zabawa (starty) dużo kosztuje: paliwo na dojazdy, utrzymanie roweru (4 dni Beskidy MTB Trophy to cztery komplety klocków hamulcowych, do wymiany wszystkie linki, nowe kółka do przerzutki, obydwie obręcze kół, nowe siodełko, rozbitego barku, który mnie nadal boli już nie doliczam), wpisowe, izotonik, żele, witaminy i inne suplementy, choćby glukozamina i BCAA, karnety na siłownię i basen, odpowiednie ubrania, (trzeba niestety zimą jeździć, żeby w ogóle nawiązać jakąś walkę)... Dlatego szukam sponsora, ale najpierw trzeba coś mieć, tzn. w miarę przyzwoity wynik. Dobrze byłoby wskoczyć na pudło...Temat: Proszę o pomoc!
Mój Brutal też miał problemy z chodzeniem, tylne łapy były bardzo bolesne- nie można było go zdiagnozować. Po naradach z wetami zaczęłam mu dawać suplement diety w postaci chondrotoiny i glukozaminy na odbudowę chrząstki stawowej. Bierze Arthrophos od 2 miesięcy i jest całkiem dobrze. Żyzcymy dużo zdrowia nestorce.Temat: profilaktyka szpatu?
Z suplementów polecam Cortaflex. Ja mam Cortaflex powder (opakowanie na 4 m-ce ok 350 zł) Jest jeszcze Cortaflex HA z podwójną dawką HA ale już znacznie droższy. Jortaflexu używam od 10 dni i poprawa jest ogromna, tzn. nie klacz nie ma szpaty tylko resztki czerwcowej kontuzji, objawiającej sie tylko "strzykaniem" w stawie skokowym. Już po 5 dniach różnica była ogromna - cichutko przy chodzeniu. Wiem że wasz problem jest inny, ale to taki mój przykładzik, że preparat podziałał.
Oprócz tego ta sama firma ma jeszcze produkt Glukozamina + MSM (jeszcze nie testowałam czeka aż Cortaflex się skończy)
Bardzo tanie, a dosyć skuteczne MSM ma Farnam.
Cortaflex mażna kupić w sklepie Amigo lub bezpośrednio na stronie Cortaflexu.Temat: POWER-ZONE POLECA: ICE-MIX Spray
Dzieki za kolejne rekomendacje. Myslalem, ze w Waszym srodowisku ten produkt jest nie znany, a tu mile zaskoczenie

Czesc Randori, sam go nie stosowalem, ale jego dzialanie jest raczej dorazne od razu jak zlapiesz kontuzje, zeby usmiezyc bol i nie dopuscic do powazniejszych komplikacji.
W czasie leczenia urazu polecilbym zastosowanie suplementow takich jak: glukozamina, witamina C, kolagen, preparat multiwitaminowy.
Nie nadwyrezac urazonego miejsca i zastosowac lzejszy trening lub wogole go zaprzestac na czas urazu.Temat: jak dbać o stawy
Cytat: Cóż, codzienne uzupełnianie białka, węglowodanów, mikroelementów tez działa chwilowo.
Jasne, zjedzenie śniadania też działa chwilowo...
Nie mogłam się powstrzymac. Preparaty z glukozaminą, kolagenem, witaminami i nnymi cudami to jak nazwa wskazuje suplementy diety. Przy intensywnym treningu połączonym z byle jakim odżywianiem i stresującym trybem życia zdecydowanie przyczyniają się do lepszego funkcjonowania organizmu (ogólnie mówiąc). Ale nie zawsze są konieczne, nie dajmy sie zwariować.Temat: Jakie polecacie środki na regenerację stawów?
Witam
Jestem po rekonstrukcjach więzadła krzyżowego i pobocznego strzałkowego - rok temu miałem ostani zabieg.
Dodam że na USG wychodzi mi CHONDROMALACJA 3/4 stopień
Rehabilitowałem się jakieś 2 miesiące potem ok 3 m-cy siłowni - musiałem przestać bo kolano mnie niemal unieruchomiło - z niewiadomych przyczyn.
Teraz czekam na MRI - w maju:(
Niby jest ok - stabilnie ale czuję że to juz nigdy nie będzie to samo...
Coś tam chrupie przeskakuje i boli czasem.

Wcześniej ćwiczyłem tak:
- rozgrzewka - rower ok 20 minut
- przywodziciele 3x15
- odwodziciele 3x15
- czworogłowy na suwnicy 3x60 (ilość powtórzeń mnie dziwi)
- czworogłówy przysiady ze sztangą 3x20
- łydki wspięcia na palce 3x20
- dwógłowy, w leżeniu przodem na maszynie 3x15

Plan ten dostałem na rehabilitacji.
Może ktoś ma jakiś inny pomysł na wzmocnienie mięsni odpowiedzialnych za stabilizację stawu kolanowego - mam na myśli rozpisanie planu na siłownię. Jakie ćwiczenia, ile serii, czy zwiększać ciężar czy liczbę powtórzeń.

A w temacie suplementów - ANIMAL FLEX brałem - ale o dziwo kolano bolało bardziej boleć podczas jego przyjmowania...
Lekarz i rehabilitantka stwierdzili że to może od tego że glukozamina "rozpycha" staw i ogólnie byli sceptyczni do jej przyjmowania.
Sporo animala mi zostało więc kiedyś pewnie do niego wrócę

Jeżeli ktoś ma coś ciekawego w tym temacie to z góry dziękuję za odpowiedź
Sorki za długość posta:)Temat: Jakie polecacie środki na regenerację stawów?
Z wymienionych tu suplementów brałem tylko Glukozaminę - bez jakiś rewelacji, ale wydaje mi się że trochę jednak pomogła. Na szczęście nic poważnego sie nie działo wtedy.

Dobrze Ci ludzie radzą z tym kopaniem w powietrze - jeśli koniecznie musisz to robic to nie z całej siły i bez przerostów, bo to bardzo dobry sosów zniszczenia sobie stawów..Temat: Regeneracja stawów
No wróciłem. Staw mam cały, znaczy torebkę etc.
Za to na rentgenie było widac złamanie - poprzednia "kontuzja" to było pęknięcie główki stawu. Olałem, smarowałem maścią, wiązałem opaską uciskową i chodziłenm na treningi.
Się zrosło, ale jeszce wrażliwe, stąd uraz.
Dostałem maść Saldiam /8pln/, zalecenia:
- stany zapalne i bóle miejscowe spowodowane mechanicznymi uszkodzeniami
- bóle mięsniowe po nadmiernych wysiłkach
- nerwobóle, reumatyzm
Dodatkowo stwierdził żeby sobie kupic sól bocheńską i moczyc 30 minut na wieczór, ewentualnie zrobic sobie "masaż wirowy" jakbym miał pralkę "frania" ale nie mam.
Jednoznacznie wypowiedział się o suplementach typu kolageny, chrząstki rekina, glukozaminy etc. Pomagają na głowę /placebo/ i na portfel.Temat: Suplementacja!
Mam problem a dokladnie chce zaczac suplementacje po roku treningow SW (Mma, Bjj. Sw) mam troche kasy ktora bym chcial przenaczy na roznego rodzaju odzywki , myslalem o :
-Witaminki i mineraly
-Glukozamina
-Bialko
-Kreatyna
-Omega 3
-Bcaa
-ZMA
-Tribulus
-Spalacz
Nie wiem czy to dobra kombinacja oraz jakich firm produkty wybrac wiec Prosze o pomoc!Temat: Russell/DZIENNIK/Treningi, życie, przemyślenia...
CZWARTEK, 29 STYCZNIA 2009

ZAPAŚĆ LENIWCA...
Czyli tzw. Tumiwisizm. Wy***anizm, mamtowdupienizm i *******enierobizm Kompletnie mi się nic nie chciało robić na treningu. Mul straszny. Do tego nadal męczy ten zerwany odcisk...

Wypiska

Rozgrzewka
*truckt 5 minut
*rozciąganie 10 minut
*skipy
*starty sprinterskie

Elementy akrobatyki
*m.in. wychwyty z karku. To szło świetnie. Jeszcze trochę i normalnie z ziemi będę robił. Na razie wszystko gites z 3 materacy

Trening techniczny
*wszystko co z techniką związane. Pchnięcia z miejsca jeszcze jakoś wychodziły, ale o doślizgu mogłem zapomnieć. Miałem takie zakwasy w patykach, że ledwo nimi przebieralem

Trening siłowy
*rwanie 3x 55kg, 3x 65kg, 3x 75kg, 1x 80kg( tu już łapa nie dała rady, zerwany odcisk za bardzo bolał)

*uginanie nóg maszyna 4 serie x max sztabek

*brzuch

*coś na bicka

Rozciąganie
10 minut

Dieta
Trzymana


Suplementy & odżywki
glukozamina
ZMA
Witaminy

Na dniach rozpocznę test. Wszystko zależne od tego jak egzamy wyjdą w sesji. Jak Pierwszy pójdzie dobrze to ruszam na początku lutego. Jak coś będzie nie halo to w połowie

Pokój!Temat: Russell/DZIENNIK/Treningi, życie, przemyślenia...
WTOREK, 20 STYCZNIA 2009

SHIT...
Dawno nie było tak ciężko na treningu. Nie lubie ćwiczyć przed południem bo to nie moja pora. W **** ciężko było. Zarzuty 3 razy podchodziłem do 125 kg i ni ****a. Za każdym razem troszkę zbrakło.Przy siadach przednich sztanga mi się zsunęła, na bickach trzymałem ale wstałem ) mam troche obtartą skórę ale jest ok. Odbilem to sobie trochę w push-pressach, ale i tak średnio zadowolony z treningu jestem...

Wypiska

Rozgrzewka
*trucht 10 minut
*rozciąganie 10 minut
*skipy
*wielobój

Trening siłowy
*zarzuty 6x 75kg,4x85kg 4x 95kg, 3x 105kg 3x 115kg, 0x 125kg

*przedenie siady atg 6x 75kg, 6x 85kg, 5x 95kg, 4x 105kg, 2x 115kg, 1x 125kg

*push press 7x 70kg, 5x 95kg, 3x 110kg

*pomki na poręczach 4 serie 8x własne cielsko

*uginanie ramion 5 serii 6x 65kg

*wspięcia na palce 5 serii max x 130kg

*uginanie nadgarstków 5 serii x max

*unoszenie nóg do pionu w podporze 3 serie x max

Rozciąganie 15 minut

Dieta
Trzymana

Suplementy & odżywki
glukozamina
ZMA
Witaminy

A i bym był zapomniał bym%-)
Comming soon... Obiecuje, że będzie się działo!Pokój!Temat: Czy mozna dawac psu tylko sucha karme?

Witam!

Mam Doga Niemieckiego i daje mu tylko karme sucha i dodatkowe witaminki wg. zalecen lekarza weterynarii. Myslalam juz o specjalnych sosach do karm ale narazie pies je tylko karme sucha i pije wode. Ma ladna siersc i skore. Pozdro i licze na wyczerpijace odpowiedzi ktorymi sie poslurze


Wydaje mi się, że jak pies je suchą karmę (dobrą) to nie musi dostawać witamin ale ja na dogach sie nie znam więc mogę być w błędzie. dla ras olbrzymich często a własciwie zawsze powinno się podawać dodatkowe suplementy- ale to raczej pod kątem stawów... i pewnie psiak takie własnie dostaje. Niestety ilość glukozaminy i chonodroityny w karmach nawet tych dla olbrzymów, jest za mała dla rosnącego dogaTemat: krzywa nóżka
Dzięuję za odp.
Ja tez sama szukałam, ale że nie znalazłam wiele, więc pytam specjalistów.
Jeśli chodzi o Hillsa, to nie ma tam chondroityny.
Więc w grę wchodzi tylko :

Eukanuba (ale mało informacji tak jest o małżu, czy chondroitynie)

Royal Canin VD Mobility Support - dla wszsytkihc psów dorosłcyh i
Royal Canin VD Mobility Special dla dorosłcyh psów ras olbrzymich.
Czym się różnią te Royale? Bo wg opisu na Waszej stronce TYLKO nazwą i dodatkiem, że dla dużych psów jest special.

No i jeszcze nurtuje mnie kwestia, że na obu tych Royalach pisze, ze przeciwwskazaniem jest okres wzrostu. Mój pies jeszcze rośnie. Jest raczej sredniej rasy, a nie olbrzymiej (gończy polski). Dlatego na razie potrzebuję chyba suplementu do diety. Skład CANOSANU mam tylko taki po niemiecku:
http://www.xxxx
Ale głównie chodzi o chondroitynę i jej max stężenie, glukozamina jest nieważna (tak mi weci mówili z Wrocławia).

PozdrawiamTemat: Czy warto wykonać profilaktycznie zdjęcie RTG?
Burzliwa dyskusja

Ja bylam sie poradzic w klinice w danii , co oni radza z tymi zdjeciami .
Wiec tutaj radza wykonac zdjecie dopiero jak pies ukonczy dojrzewanie i dorastanie ( ok 12 miesiaca),a otoz dlatego, ze np, przypuśćmy , ze wykonamy zdjecie w wieku 6 miesiecy. Zdjecie bedzie czyste i prawidlowe, a za miesiac zauwazymy ,ze pies kuleje i juz dysplazja rozwija sie na calego.

Wiec zdjecie wykonane w okresie dorastania psa nie daje nam żadnej gwarancji, chyba ,ze bedziemy przeswitlac psa co miesiac , to jest szansa na wykrycie bardzo wczesnego stadium.

Doktorka radziła, aby podczas calego okresu dorastnia oszczedzac psa , nie fundowac mu spacerow parokilometrowych i biegow za rowerem czy wogole intensywnego wysilku. Karme podawac z glukozamina , jesli nie ma jej w karmie to podawac psu suplement .

Szczerze , argumentacja logiczna i przemawia do mnieTemat: Czym karmić 5. miesięcznego szczeniaka
Maxymi! Proponuję Ci przeprowadzić eksperyment - ugotowaną kość z udka oraz kość wypreparowaną z surowego kurczaka próbować przełamać lub przekroić tasakiem, sam zaobserwujesz różnicę. Mylisz się sądząc, że gotowane kości są lepiej trawione - jest zupełnie odwrotnie.

Nie, nie chodziło o to, że pies będzie chorował ciężej czy lżej tylko o to, że zdrowy pies w ogóle na salmonellę nie zachoruje. Psy na salmonellę w ogóle zapadają żadko. W przeciwieństwie do ludzi i to jest ta różnica.

Nawet gdyby tych przypadków ptasiej grypy było "aż" trzy razy więcej to nadal uważałabym to za małą szansę . Ludzie nigdy nie mogą jeść drobiu na surowo ale bez względu na to czy mamy akurat popyt na ptasią grypę czy nie. Salmonella jest niebezpieczna dla ludzi, tak jak pisałam.

Żadna sucha karma nie zawiera odpowiedniej ilości glukozaminy i chondroityny. Może, któraś z diet weterynaryjnych ale nie jestem zorientowana. Przykra sprawa bo dobra karma to spory wydatek, a dobry preparat na stawy też kosztuje. Zwłaszcza jeśli mamy pieska dużej rasy to wypadałoby podawać profilaktycznie suplement. My karmimy suchym i naturalnymi dodatkami ale psią chemię też zamawiamy. Najczęściej w KrakvecieTemat: Jaka karma dla Bernardyna ?????
Zależy oczywiście od karmy jakie która ma dawkowanie, ale tak to np 355 to są gramy i jest to porcja na dobę.
Ja bym napewno nie wybrała eukanuby- ja nie wiem co ci weterynarze mają z tą marką ... jest dużo innych lepszych karm: Biomill, Nutro Choice, Nutra Gold, Bento Kronen, Orijen, Taste of the Wilde itd itp
Ty musisz szukać karmy dla ras dużych, i patrzeć czy ma w składzie zawartośc suplementu na stawy czyli chonodroityny i glukozaminy, choć przy tak dużym psie i tak bym coś podawała dodatkowo na stawy.Temat: Kręgosłup
No i mamy temat. Są różne stwierdzenia. ćwicząc zapobiegamy czemuś ale i narażamy się z drugiej strony na inne ryzyko - uszkodzenia stawów i kręgosłupa. Myślę, że odpowiedzią na Twoje pytania będą poniższe odpunkty:
- Ćwiczenia siłowe sprawiają ze kosci staja sie bardziej nasycone solami wapnia a wiec mocniejsze.
- Oczywiście że zbyt duże obciążenia jednak mogą przeciążac stawy i kręgosłup.
- Pamiętaj aby zawsze dobrze sie rozgrzewać.
- Silny gorset mięśniowy będzie na "starość" mógl utrzymywać twój kręgosłup w odpowiedniej pozycji
- Pamietaj jednak rowniez o cwiczeniach rozciagajacych,przykurcze w niektorych odcinkach moga spowowdowac skrzywienie kregolsupa.
- Wykonuj odpowiednio cwiczenia tak aby nie obciazac kregoslupa,zwracaj uwage na technike wykonywania cwiczen.
Pamietaj o odpowiedniej diecie,szczegolnie o odzywianiu stawow,mzoesz pomysle o suplementach typu glukozamina.
Skus sie rozwniez na wizyty na basenie,plywanie pozwala na cwiczenia w odciazeniu,nie obciazasz wic stawow i kregoslupa.

Pamietaj ze ruch jesrt zdrowszy od bezruchu,jednak trzeba pamietac o zdrowym rozsadku... dnia Pon 10:46, 18 Sie 2008, w całości zmieniany 1 raz
Strona 1 z 3 • Znaleźliśmy 175 rezultatów • 1, 2, 3