Wyświetlono wiadomości wyszukane dla hasła: Gmina Bełchatów

Temat: Jadwiga Nadana
Pani Jadwiga Nadana przez całe swe życie związana jest z Bełchatowem. W trakcie pracy zawodowej w służbie zdrowia aktywnie udzielała się w pracach organizacji społecznych między innymi Ligi Kobiet. W roku 1979 postanowieniem Rady Narodowej Miasta i Gminy Bełchatów wpisana została do księgi zasłużonych dla Miasta i Gminy Bełchatów. Po przejściu na emeryturę nadal aktywnie pracuje społecznie, ukierunkowując swe działania na propagowanie historii Bełchatowa. Aktywnie uczestniczy w pracy Stowarzyszenia Przyjaciół Bełchatowa, przewodniczyła Komisji Historycznej, która z jej inicjatywy podjęła szereg przedsięwzięć mających na celu utrwalenie śladu przeszłości miasta, wizerunków zasłużonych Bełchatowian. Była współorganizatorem wielu imprez o charakterze patriotyczno – kulturalnym, za co wyróżniona została odznaką „Zasłużony Działacz Kultury”, posiada również odznaczenia państwowe.

Temat: POPIS Wojtasika
Jak donosi Dziennik Łódzki:

Porozumienie Obywatelskie Po-wiatowa Inicjatywa Samorządo-wa to nazwa, pod którą do jesien-nych wyborów samorządowych wy-startuje grupa prowadzona przez Stanisława Wojtasika, byłego prezy-denta Bełchatowa. Dwa pierwsze człony dołączono do nazwy funkcjo-nującej wcześniej, gdyż skrót odczy-tywano jako PIS, co irytowało lokal-nych działaczy partii Jarosława Kaezyńskiego.
- Nazwę nieco zmieniliśmy, by przerwać dywagacje, że chcemy kabaretowo podszywać się pod PIS - mówi Stanisław Wojtasik.
POPIS zainteresowany jest wy-stawieniem kandydatów do rady Bełchatowa, gmin i powiatu, poszuka też ugrupowania, z którym po-walczy wspólnie o mandaty w sejmi-ku wojewódzkim. Wystawi też kan-dydata na prezydenta Bełchatowa, a także wójtów gmin Bełchatów, Kluki i Drużbice. Poprze obecnie rządzących włodarzy Zelowa, Klesz-czowa, Szczercowa i Ruśca.
Sekretarzem ugrupowania jest Stanisław Kuśmierek (były wicepre-zydent miasta), pracami rady pro-gramowej POPIS-u kieruje Włodzi-mierz Majewski (były prezes kopal-ni), a działają w niej min. Marek Cichocki (były prezes PEC), Grzegorz Stępiński (były wojewoda piotrkow-ski), Tadeusz Markiewicz (dyrektor LO nr 1) oraz Andrzej Ratajski (pre-zes BSM).


Temat: Lekka praca za 150 zł na 1 dzień
UNIA POLITYKI REALNEJ poszukuje ludzi do pracy w komisjach wyborczych w zbliżających się wyborach do Parlament Europejskiego, które odbedą się 7-06-09 (niedziela).
Osoby zainteresowane z terenu miasta Bełchatów i gminy Bełchatów proszone są o kontakt pod adres pbekasiak@o2.pl lub tel. 0446335348. Do pracy w komisji wyborczej zgłaszam po zebraniu niewielkiej ilości podpisów na listach poparcia, które prześlę mailem, więc praca jest dla osób majacych sporo znajomych powyzej 18 roku życia.

pozdrawiam elektorat UPRu i innych partii .

[ Dodano: 2009-04-18, 21:16 ]
UNIA POLITYKI REALNEJ poszukuje ludzi do pracy w komisjach wyborczych w zbliżających się wyborach do Parlament Europejskiego, które odbedą się 7-06-09 (niedziela).
Osoby zainteresowane z terenu miasta Bełchatów i gminy Bełchatów proszone są o kontakt pod adres pbekasiak@o2.pl lub tel. 0446335348. Do pracy w komisji wyborczej zgłaszam po zebraniu niewielkiej ilości podpisów na listach poparcia, które prześlę mailem, więc praca jest dla osób majacych sporo znajomych powyzej 18 roku życia.

pozdrawiam elektorat UPRu i innych partii .Temat: Sale Weselne Bełchatów
Gmina Kleszczów to w ogóle wymiata Ja słyszałam, że w miarę ładna sala OSP to sala w Szczercowie, ale nigdy jej nie widziałam- nasz znajomy ma właśnie tam wesele 2 tygodnie po nas to wtedy dopiero ją ocenię.
My szukając sali ograniczyliśmy się do tych, które są w miarę blisko nas (bo tak w ogóle to nie jestem z Bełchatowa, tylko okolic)- Kleszczów czy Szczerców to dla nas było jednak za daleko, ponieważ robimy wesele ze swoją kucharką, wszystkie produkty musimy dowozić na salę sami, itd.- a moi rodzice kilka miesięcy temu napatrzyli się przy okazji właśnie takiego typu wesela mojej kuzynki na całą organizację i stwierdzili, że sala ma być jak najbliżej, bo kilka dni przed samym weselem będzie się na nią jeździć co najmniej kilka razy dziennie.

Być może faktycznie moi znajomi mieli wesele w Starej Szkole, choć z tego co wiem to gości miało być ponad 120, a wydawało mi się, że ta sala jest na mniejszą ilość osób?

A tak w ogóle to nie miałam pojęcia, że w Janie jednocześnie jest organizowane więcej niż jedno wesele. Jak dla mnie to dosyć nieciekawa sytuacja

Niecały miesiąc temu moja siostra była na weselu na sali w Zwierzchowie, oglądałam zdjęcia i sala jest bardzo ładna.Temat: Bełchatów Ogólnie
Bełchatów – miasto i gmina w województwie łódzkim, siedziba powiatu bełchatowskiego. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa piotrkowskiego.

Według danych z 2006, miasto miało 62 192 mieszkańców. Piąte pod względem ludności miasto województwa łódzkiego, położone 50 km na południe od Łodzi i 25 km na zachód od Piotrkowa Trybunalskiego.

Bełchatów jest jednym z 307 miast należących do Związku Miast Polskich.

Bełchatów jest miastem powiatowym, położonym w województwie łódzkim. Bliska odległość od Łodzi (50 km) oraz Warszawy (150 km), a także położenie na szlaku drogi krajowej nr 8 relacji Warszawa -Wrocław, powodują, iż Bełchatów jest, ważnym dla województwa łódzkiego, ośrodkiem komunikacyjnym.
Przez miasto prowadzą również dwie drogi wojewódzkie: nr 485 relacji Pabianice – Bełchatów oraz nr 484 relacji Łask - Bełchatów – Kamieńsk.
Obecność w odległości 10 km od miasta, największego w Polsce zagłębia paliwowo - energetycznego, w którego skład wchodzą BOT Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów SA oraz Elektrownia Bełchatów SA sprawia, że Bełchatów jest jednym z najważniejszych ośrodków przemysłowych w regionie.

Dzielnice Bełchatowa:
Bełchatówek, Centrum, Czapliniec, Domiechowice, Edwardów, Grocholice, Lipy, Ludwików, Paulinów, Politanice, Smolarnia, Zamoście.

glosbelchatowa dnia Sob 16:19, 31 Maj 2008, w całości zmieniany 1 razTemat: 16 mld zł wydaliśmy na pomoc publiczną dla przedsiębiorców


On 2005-12-14 14:36:26 +0100, Maciek 'Babcia' Dobosz

| inaczej. A co do zamożności to w Warszawie jest podobnie jak w
| Bełchatowie - oba miasta mają bardzo wysokie dochody (Bełchatów
| dostaje największe chyba w kraju podatki wprzeliczeniu na mieszkańca z
| racji posiadania wielkich elektrowni które tam się rozliczają z
| fiskusem) ale otaczające tereny mają z tego niewiele i ciągną dostację
| ską mogą bo to często warunek domnięcia ich budżetów.

Precyzyjnie mówiąc - najbogatszą gminą w Polsce zapewne nadal jest gmina
Kleszczów, na terenie której znajduje się kopalnia i elektrownia
"Bełchatów". W 2002r. gmina miała dochód przekraczajacy rocznie  25.000
zł na mieszkańca /dla porównania - w Warszawie na mieszkańca przypadało
ok. 3000 zł/. Miasto Bełchatów właśnie jest takim ubogim krewnym
Kleszczowa /1300 zł per capita/ mimo że wszyscy myślą, że to właśnie w
Bełchatowie jest kopalnia ;)


OIDP to w czołówce stawki są też gminy-miasta Lubin z kopalnią miedzi
KGHM oraz Kobierzyce koło Wrocławia ze względu na liczbę zagranicznych
inwestycji :)

K.

Temat: 16 mld zł wydaliśmy na pomoc publiczną dla przedsiębiorców
On 2005-12-14 14:36:26 +0100, Maciek 'Babcia' Dobosz


inaczej. A co do zamożności to w Warszawie jest podobnie jak w
Bełchatowie - oba miasta mają bardzo wysokie dochody (Bełchatów
dostaje największe chyba w kraju podatki wprzeliczeniu na mieszkańca z
racji posiadania wielkich elektrowni które tam się rozliczają z
fiskusem) ale otaczające tereny mają z tego niewiele i ciągną dostację
ską mogą bo to często warunek domnięcia ich budżetów.


Precyzyjnie mówiąc - najbogatszą gminą w Polsce zapewne nadal jest
gmina Kleszczów, na terenie której znajduje się kopalnia i elektrownia
"Bełchatów". W 2002r. gmina miała dochód przekraczajacy rocznie  25.000
zł na mieszkańca /dla porównania - w Warszawie na mieszkańca przypadało
ok. 3000 zł/. Miasto Bełchatów właśnie jest takim ubogim krewnym
Kleszczowa /1300 zł per capita/ mimo że wszyscy myślą, że to właśnie w
Bełchatowie jest kopalnia ;)

Temat: Oficjalne wyniki referendum
Okazuje się, że aż 86% referendów gminnych w sprawie odwołania Rady lub wójta (burmistrza), przeprowadzonych w bieżącej kadencji (2002-2006) było nieważnych z powodu zbyt niskiej frekwencji. Informacja ta pochodzi ze strony Państwowej Komisji Wyborczej: http://skocz.pl/acth .

Ogółem odbyło się 79 referendów w całym kraju, z czego tylko 12 było ważnych. Rekord frekwencji został pobity w gminie Kleszczów: 71,97%! Przy czym radę tam odwołano, wójta nie. BTW, jest to najbogatsza gmina w Polsce, licząc dochód na głowę (na jej terenie leżą Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów i Elektrownia Bełchatów).

Chociaż frekwencja w naszej gminie nie była wystarczająca do ważności referendum (zabrakło udziału 724 osób), to jednak na tle kraju wypada nieźle: 20 miejsce (na 79).

Rekord braku zainteresowania ogłoszonym referendum padł w mieście Stawiski (woj. podlaskie, 23 maja 2004), gdzie do urn poszło zaledwie 2% uprawnionych! Niewiele lepiej było w gminie Długołęka (woj. dolnośląskie, 11 lipca 2004): 4,6%.

Za to u naszych sąsiadów, w gminie Żórawina (woj. dolnośląskie, 29 lutego 2004) referendum się powiodło: odwołano zarówno Radę gminy, jak i wójta przy frekwencji 42%.Temat: Wskazówka techniczna
Na stronie internetowej SMGB przydało by się trochę typowych informacji o gminie. Mam na myśli np dane statystyczne, historyczne ( np. daty wydarzeń ważnych) geograficzne, a juz obowiązkowo - mapkę gminy. Doprawdy nie wiem w które wsie przynależą do której gminy. Przyznaję, że mieszkam w Bełchatowie, to ten teren wiem jaki jest, ale jaki jest teren Gminy - to nie wiem. A tak patrząc na mapkę wiedzielibyśmy, jaki jest zasięg terytorialny, gdyż w terenie nie ma granic gmin wytyczonych( bynajmniej ja nie zauważyłem). Mieszkańcy wiedzą do której gminy przynależą terytorialnie i urzędowo, ale inni nie. Sądzę, że informacji nigdy za wiele. Również dane statystyczne a także geograficzne przydałyby się na stronie: np. ilość mieszkańców, powierzchnia, najwyższe wzniesienie, rzeki przepływające, ilość wsi,, powierzchnia lasów, użytków rolnych, powierzchnia wód… przekrój społeczny mieszkańców ( chodzi głównie o wiek itp.).Sądzę, że takie wiadomości dotyczące GB mogłyby się przydać. A przecież korzystający ze strony internetowej mieszkają nie tylko w tej gminie.

Poddaję pod rozważenie mojej propozycji.Temat: KWB Bełchatów
ostatnia aktualizacja: poniedziałek, 20 sierpnia 2007 godz. 13:18

Będzie odkrywka

Kolejne pokłady węgla brunatnego w naszym województwie, w gminie Złoczew. Już wiadomo, że węgla jest dużo, a wkrótce zakończą się prace nad planem wydobycia złoczewskiego węgla.

Węgiel brunatny odkryto tu w latach 70 podczas poszukiwań ropy naftowej. Okazało się, że ropy jest niewiele, ale za to pokaźne jest złoże węgla brunatnego - ponad 600.000.000 ton. Leży na głębokości 150-170 m i ma około 50 m grubości

Złoże węgla brunatnego w Złoczewie wystarczyłoby elektrowni Bełchatów na 20 lat.

Na terenie 500 ha, pod którym zalega węgiel brunatny, konieczne będzie wykupienie około 100 gospodarstw w sołectwach Broszki, Biesiec i Łeszczyn. Władze gminy Złoczew już przygotowują się do utworzenia nowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Jest jeszcze odkrywka Szczerców, ale prędzej czy później węgla dla Elektrowni Bełchatów zabraknie. Dlatego tak ważne jest wydobycie węgla w Złoczewie.

W Złoczewie wszyscy liczą, że za kilkanaście lat miasto spotka los podobny do Kleszczowa, który swój dynamiczny rozwój i ogromne wpływy do budżetu zawdzięcza właśnie kopalni.

P.Lisiecki

ŹRÓDŁO: www.wiadomosci.tvp.pl/lodzTemat: Jak znaleźć dobrą pracę....
to szukanie pracy jest dobijające...wybralam sie w piatek do Bełchatowa z CV, byłam na Kopalni-nawet nie chcieli CV, na Elektrowni to samo, bylam tez w kliku bankach- Zostawilam 1 CV, w MEgamezie też lipa, w Kleszczowie to samo....generalnie powiem Wam, że aż się odechciewa....
chcialam sie zarejestrowac w UP w czwartek, a że też byłam w Bełku to weszłam do Krus-u po zaświadczenie, tam babka mi powiedziała, że najpierw mam przynieść zaświadczenie z gminy...pojechałam do siebie do gminy...babka powiedziala, że dziś mi już nie wyda, bo wydaja tylko do 14.00!! więc wybrałam sie w piatek...dostałam papierek z gminy, pojechałam do Krus-u- dostałam papierek...pojechałam do UP...a baba mówi, że ona mnie już nie zarejestruje bo rejestrują do 14.00 (ja byłam o 13.45) no ale rejesrtacja trwa 20min, więc nie zdąży! ( a wcześniej być nie mogłam) i znów lipa...dziś jade znowu do UP...i tak sobie myślę....bo cholerkę ta biurokracja i robienie problemów, po co mi papier z gminy, że nie mam gospodarstwa na jej terenie...przeciez teoretycznie mogłabym mieć gdzie indziej...
takie stwarzanie ludziom problemów...a z tego UP też nigdy nic nie ma...ale rejestruje się dla zasady, żeby nie było, ze bezrobocie spada i tak jest cudownie w tej Polsce...Temat: [Bełchatów] Tabor w mieście

Kiedy w Bełchatowie zobaczymy nowe autobusy ?

Na pewno przez najbliższe dwa lata nie ma co marzyć o tym. Bo budżet UM nie ma zarezerwowane na zakup nowego taboru,pewnie nie którzy mogą pomyśleć że jeżeli mamy największą dziurę w europie i big elektrownia to mamy kasy w brud to nie prawda bo najwięcej ma gmina Szczerców i to podajże najbogatsza gmina w Polsce .

Najbardziej realna sytuacja na pojawienie się nowego taboru dopiero gdy spółka zostanie sprywatyzowana xDTemat: Strajk w szpitalu
Mixer ma dużo racji. A w odniesieniu do strajku w służbie zdrowia, to oczywiście trzeba miec na uwadze prawa pracownicze, ale jeszcze ważniejsze sa prawa pacjenta. Dlatego w naszym programie na wybory samorządowe znalazł się następujący zapis:
III. OPIEKA ZDROWOTNA DOSTĘPNA DLA KAŻDEGO
To nasz cel, ale jego realizacja uzależniona jest od rozwiązań systemowych w skali kraju. Dlatego zapowiadamy jedynie wspieranie i korygowanie, w granicach prawa, istniejących rozwiązań. Należy przystąpić do odbudowy Samorządowej Przychodni Zdrowia, (sprywatyzowanej przez samorząd obecnej kadencji) poprzez przejęcie pakietu kontrolnego udziałów w wybranych spółkach medycznych lub poprzez powołanie nowego podmiotu.
Domagamy się by były prowadzone:
* Profilaktyczne bezpłatne badania okresowe dla ogółu mieszkańców, a w szczególności młodzieży szkolnej i emerytów. Młodzież szkolną należy objąć skutecznym systemem opieki stomatologicznej.
* Finansowe i prawne wspieranie ubogich pacjentów, dla których niektóre zabiegi medyczne są obecnie w praktyce niedostępne (włącznie z zabiegami przerywania ciąży). W tym celu spośród urzędników Urzędu Gminy należy powołać Rzecznika Praw Pacjenta.
Pozdrawiam
Grzegorz Stoigniew Nowak
Przewodniczący Okręgowego Komitetu PPS w Bełchatowie
http://www.lewica.belchatow.info.pl/progr_2006.html
[/url]Temat: dno ludzkosci
Bił swojego maleńkiego synka tak mocno, że 5-miesięczny chłopczyk nie przeżył. Skatował dziecko podczas alkoholowej libacji, gdy matka na chwilę wyszła z pokoju. Tłumaczył, że maleństwo niechcący upadło mu na ziemię. Śledczy w to nie uwierzyli. Dlatego 20-letni oprawca z gminy Szczerców koło Bełchatowa usłyszał zarzut zabójstwa.

Prokuratura jest pewna, że 20-latek bił chłopczyka celowo. "Uraz głowy chłopca nie ma charakteru przypadkowego, a charakter świadomego działania" - mówi rzecznik bełchatowskiej prokuratury Witold Błaszczyk.

Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Twierdzi, że nie chciał zabić dziecka. Przekonuje prokuratorów, że niechcący upuścił maleństwo, a ono uderzyło główką o wersalkę.

Tragedia rozegrała się w nocy z soboty na niedzielę w domu w jednej ze wsi w gminie Szczerców k. Bełchatowa (Łódzkie). Trwała alkoholowa libacja. 20-letnia matka chłopczyka przeniosła się z dzieckiem do innego pokoju. Za nimi do pokoju przyszedł ojciec dziecka.

Matka zeznała policjantom, że wyszła na chwilę do kuchni, aby przygotować dziecku coś do jedzenia. Kiedy wróciła, mężczyzny w pokoju już nie było. Zamiast tego zobaczyła wstrząsający widok. Jej synek, cały posiniaczony i podrapany leżał na podłodze. Nie mógł oddychać.

Matka natychmiast wezwała pogotowie. Dziecko w krytycznym stanie trafiło do bełchatowskiego szpitala. Lekarze przez pięć godzin walczyli o życie chłopca. Bezskutecznie

Zrodlo: dziennik

ehhhhhhh.....Temat: Systemy GIS


źle szukasz


tak to prawda
generalnie to szukasz czegoś takiego jak połączenie
GIS + takiej dziedziny jak ochrona terenów górniczych (OTG)
co łącznie daje
System Informacji o Terenie Górniczym =SIoTG


Równiez uderzyć warto do gmin/powiatów i


generlanie na webie można znaleźć niewiele
Polecam konferencje
http://galaxy.uci.agh.edu.pl/~artkraw/strony/kgg/kgg_pl_geomatyka.html
(dół strony) szczególnie Dni Miernictwa


samych kopalń.


aleś mnie ubawił !!!!
na śląsku do dzisiaj sporo koplań prowadzi
zasób mapowy na blachach papierze i ozalidzie.

Gminy
no to chyba Polkowice
gminy potrzebują OTG do planów zagospodarowania przestrzennego

Kopalnie
jesli chodzi o koplanie to tego typu zaawansowane systemy
posiadają kopalnie odkrywkowe (Turów i Bełchatów)
oraz już niedługo KGHM.

Pozdrawiam,
Artur K,

Temat: Pizzeria
Bylem dzisiaj zlożyć swoją propozycje pracy jako kierowcy. Mam praktyke dwuletnią kierowania autkiem służbowym po naszej gminie Od szefa (byłem w Bełchatowie) otrzymałem odpowiedź że na razie nie planuje rozwożenia pizzy po Zelowie Tłumaczył się że nie wie ilu będzie chętnych na dowóz na wynos i na razie "myśli" co z tym zrobić. Wiem że zamawiając dowóz pizzy - przyworzą ją z Bełchatowa (za dopłatą ) Więc zostawiłem CV i wróciłem do domu

Jakieś komentarze??Temat: Czy mógłby się ktoś zająć?
Myślę, że najlepiej gdyby obwodnica była od razu autostradowa A poza tym wydaje mi się, że masz wybujałą wyobraźnie:) Po co takiemu miasteczku obwodnica?? Zresztą skąd na to wziąć kasę Mieszkasz we Wrocku, więc wiesz że to miasto ledwo się wystarało o dotacje na wschodnią obwodnice, a gdzie Zelów do Wrocławia. No i wydaje mi się, że nateżenie ruchu w centrum Zelowa nie jest kosmiczne. Ja przynajmniej jeszcze w korku tam nie stałem Właściwie to dobrze, że tamtędy biegnie droga z Bełchatowa do Łasku. Przynajmniej się dowiadują co niektórzy o istnieniu tego miasta. A wracając do kanalizacji, to sprawa właścicieli kamienic czy się podepną do nitki, a nie gminy (chyba, że gmina jest właścicielem).
Mnie się wydaję, że remont dróg o których wspominasz wystarczy ograniczyć do naprawy chodników, bo ogólnie nie jest źle.Temat: Skoda superb - drogie filmy:)
Skoda superb będzie postrachem piratów drogowych z okolic Bełchatowa. Auto, w którym zostanie zamontowany wideoradar, będzie już niedługo na wyposażeniu bełchatowskiej drogówki.

- Czekamy jeszcze na instalację sprzętu - mówi Sławomir Szymański, rzecznik bełchatowskiej policji. - Samochód już mamy, pozostaje tylko kwestia doposażenia go. Jednak wiadomo, że już wkrótce skoda będzie ścigała piratów - dodaje.

Do wideoradaru 25 tys. zł dołoży gmina Rusiec. Pod koniec miesiąca radni ze Szczercowa zdecydują, czy również wspomogą policję taką kwotą. Pod koniec marca będą zatwierdzać budżet na ten rok, wniosek o dofinansowanie fotoradaru się tam znajdzie.

Argumentem "za" powinien być fakt, że samochód będzie służył przede wszystkim do patrolowania drogi krajowej nr 8, która biegnie m.in. przez teren obu tych gmin. Piraci drogowi od lat są plagą obwodnicy Szczercowa i odcinka prowadzącego przez sam Rusiec, gdzie nie pomaga nawet maszt z fotoradarem, umieszczony przy wjeździe do tej miejscowości.Temat: PAMIĘCI BOHATERÓW WRZEŚNIA
Prezydent Miasta Bełchatowa i Wójt Gminy Wola Krzysztoporska zapraszają do udziału w uroczystościach upamiętniających żołnierzy zgrupowania gen. Ludwika Czyżewskiego, które odbędą się w dniach 2 – 3 września szczegółowy program przedstawia się następująco:

2 września (sobota) Bełchatów – Grocholice

9.00 rozpoczęcie VII Regionalnego Marszu na Orientację „Borowskie Góry 2006”

17.00 – Msza Święta w kościele p.w. Wszystkich Świętych w Grocholicach

18.00 – przemarsz na cmentarz

* przemówienie okolicznościowe

* Apel Poległych

* złożenie kwiatów na kwaterach żołnierskich

3 września (niedziela) Góry Borowskie

10.00 – rozpoczęcie uroczystości

* wystawienie warty

* przemówienia okolicznościowe

* Apel Poległych

* salwa honorowa

* Msza Święta polowa

* zakończenie marszu i wręczenie nagród

* złożenie kwiatów pod pomnikiemTemat: www.zelow.eu
Tak przez przypadek wpisałem sobie adres: www.zelow.eu ! Zobaczcie sami co się tam jak na razie "wisi".
.eu to bardzo modna domena. Na pewno nie jest to dobra reklamą naszej gminy. Domena jest na sprzedaż, więc wydaje mi się, że osoba odpowiedzialna za promocje Zelowa (jeśli taka istnieje) powinna doprowadzić do jej zakupu. I tak jak w przypadku bełchatowa powinno być włączone przekierowanie z zelow.eu na zelow.pl . Co o tym myślicie?

A właściwie to zastanawiam się czy ktokolwiek związany z naszym Urzędem Gminy zagląda na to oficjalne forum.Temat: Darmowe przejazdy PKS dla...

Już od 16 marca br. [b]pierwsza grupa mieszkańców, czyli osoby, które ukończyły 70 lat korzystający dotychczas z ulg w MZK, mogą teraz jeździć za darmo autobusami PKS na linii Zelów – Bełchatów – Zelów.

A to ma być jeszcze jakaś inna grupa mieszkańców jeszcze objętą zniżkami w PKS'ie??

Jak tak to kiedy się dowiemy kim będą CI szczęśliwcy, a jeśli nie to na co gmina mazamiar spożytkować te pieniądze, które zostały z niezapłacenia MZK Bełchatów "haraczu"Temat: Kronika policyjna... fakty i plotki
www.belchatow.bai.pl napisał:

Policjant z sekcji kryminalnej bełchatowskiej KPP, wykazał się przytomnością umysłu i dzięki swojej spostrzegawczości - rozwikłał zagadkę kradzieży samochodu marki Daewoo Tico.

Do kradzieży doszło na jednym z przyszpitalnych parkingów. Auto należące do 25-letniej mieszkanki Drużbic - zniknęło. Funkcjonariusz dokładnie przeanalizował treść protokołu oględzin miejsca kradzieży.

- Zaintrygował go wpis, że dwa miejsca dalej, obok opustoszałego placu po skradzionym zielonym Tico, stał taki sam pojazd. Sprawdził na miejscu i on nadal tam był. - poinformowała policja.

Jak szybko ustalono, samochód kobiety przez pomyłkę zabrał właściciel innego Tico, zaparkowanego obok. Sprawcą "kradzieży" okazał się 60-letni mieszkaniec gminy Zelów. Okazało się, że mężczyzna nieświadomie otworzył drzwi obcego samochodu i uruchomił silnik kluczykiem do własnego tico.

- Przez kilka dni eksploatował cudze "cztery kółka" i nie spostrzegł zmiany, no może za wyjątkiem opornie przekręcającego się zamka stacyjki, z którym to problemem udał się do jednego z zelowskich mechaników. - podała policja.

Funkcjonariusze zdążyli odebrać samochód tuż przed wymianą rzekomo uszkodzonej części. Obydwa samochody wróciły do swoich właścicieli.Temat: Euro 2012 Polska - Ukraina
Wracając jeszcze do tematu stadionów to Bełchatów skąd pochodzę zgłosił swoją kandydaturę na przyjęcie jakiegoś zespołu aby trenował u nas. Już miasto, PGE, gmina Kleszczów (najbogatsza gmina w Polsce) dogadało się i chcą postawić w najbliższym czasie stadion miejski (lekko-atletyczny + piłkarski) na 15 tys. miejsc. Tak ma wyglądać wstępny projekt: mms://81.15.194.42/tkb_tv/teledzien/20071016/stadion_l.wmvTemat: prywatna siec telekomunikacyjna

| aha... jeszcze takie oto informacje:

Spośród 36.806 polskich miejscowości, jakie znamy, żadna nie nazywa
się Kłaszczów.
Spośród 36.806 polskich miejscowości, jakie znamy, żadna nie nazywa
się Klaszczów.
Spośród 36.806 polskich miejscowości, jakie znamy, żadna nie nazywa
się Klaszczow.
Spośród 36.806 polskich miejscowości, jakie znamy, żadna nie nazywa
się Kłaszczow.


Moze chodzilo o Kleszczow w woj. lodzkim ???
To jest taka wioska, tyle, ze najbogatsza w Polsce. Remiza strazacka juz 10 lat
temu wylozona byla cala przyciemnianymi szybami, Po jednej stronie jezdni
piekna tartanowa sciezka rowerowa, duze zegarko-termometry w co drugiej
zagrodzie... - wszystko dlatego, ze na terenie gminy Kleszczow znajduje sie
Kopalnia Wegla Brunatnego "Belchatow" i elektrownia "Bełchatow".
ZTCW oni tam maja operatora telekomunikacyjnego "Arreks" - praktycznie bedacego
monopolista na tym terenie - jesli nei liczyc Kopalni Wegla Brunatnego, ktora
jest sama swoim operatorem.

Pozdrawiam
SDD

Temat: tak powinny wygladac teledyski hip-hopowe!
no to jasne he, he... tak "analizujac" tzw. hle, hle "teledysk" podejzewalem centralna.pl- choc stan nawierzchni drogowej po ktorej uno mknie byl zbyt dobry... nie pomyslalem o Belchatowie... i najbogatszej gminie w Polsce- Kleszczowie co grunty sprzedala kopalni Belchatow- tam kasy nie maja na co wydawac i drogi nagle sa jak tafla szkla
- pelna europa;)
yyy... oczywiscie jezeli chodzi o drogi a nie lokalnych loko uno gangsta rap biedzuchowTemat: Kamery do szkół
Jeszcze w tym roku ma się rozpocząć montaż monitoringu wizyjnego w szkołach prowadzonych przez Gminę Miasto Bełchatów. Prezydent złożył do Kuratorium Oświaty wniosek o dofinansowanie tego zadania.

"W porozumieniu ze wszystkimi naszymi szkołami przygotowaliśmy projekt, który naszym zdaniem w znaczący sposób poprawi bezpieczeństwo w szkołach i, przede wszystkim, na zewnątrz wokół nich. Kamery mają być bowiem zainstalowane przy wejściach do placówek oraz na zewnątrz, np. na ogrodzeniach" - wyjaśnia prezydent Marek Chrzanowski.

Projekt, o ile otrzyma dofinansowanie będzie realizowany w ciągu dwu lat. Jeszcze w tym roku planujemy montaż kamer w budynku SP nr 1 i PG nr 1, SP 13 i PG 5, SP 12 i PG 4, PG nr 3 i w Samorządowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. "Ten pierwszy etap prac będzie kosztować ponad 265 tys. zł. Ubiegamy się o dofinansowanie w kwocie 120 tys. zł, resztę wyłożymy z własnego portfela. Przyszły rok to montaż monitoringu w pozostałych szkołach, a to z kolei wydatek blisko 110 tys. zł. W tym przypadku liczymy na 60 tys. zł. dofinansowania" - tłumaczy prezydent.

Całkowity koszt projektu to 374.480 zł. Miasto ubiega się o dofinansowanie w wysokości 180 tys. zł.

źródło: portal bełchatówTemat: Konstancin - Warszawa pociągiem!


Ale mnie rozśmieszyli zważywszy ze od 20 lat buduje się odnogę przez
Bełchatów do Wrocławia,
CMK do Trójmiasta  i co najciekawsze kolejowe połączenie Okęcia z centrum
miasta


To polaczenie Okecia ma byc zrobione razem z ma byc razem z
Konstancinem. Uwzam, ze sukcesem jest to, ze w tej sprawie dogadalosie
az jedenascie podmiotow(PKP, Elektrocieplownie Warszawskie, m.st.WWA,
gminy WWA:Centrum, Ursynow,Wlochy; gminy:Lesznowola,Piaseczno i
Konstancin Jeziorna)-to oni razem organizuja ten przetarg.

Poza tym komunikacja w Warszawie jest jednak w troche lepszej sytuacji
niz PKP.

Temat: Kopalnia pod Złoczewem

Prawdopodobieństwo powstania tej inwestycji jest wg mnie równe "0". W Polsce urzędnicy nie dali sobie rady z poszerzeniem zakopianki i zburzeniem kilku domów a co dopiero mówić o likwidacji kilku wsi.
Nie zgodzę się - podczas eksploatacji pól "Bełchatów" i "Szczerców" także zlikwidowano kilka wsi i nie było z tym większych problemów. A gmina Kleszczów to dziś najbogatsza gmina w Polsce (średni dochód w przeliczeniu na jednego mieszkańca).Temat: analiza prezydentury HGW


Waltz jest szefem najbogatszego miasta w kraju. Mam nadzieję, że właśnie
szmalem się zajmuje, a nie pierdołami.


Najbogatszego? Może o największych dochodach do budżetu to tak.
Natomiast jeśli chodzi o dochody na głowę to nawięsze ma Kleszczów
koło Bełchatowa a to przez usytuowanei na ich terenie kopalni i
eletrowni "Bełchatów". ZTCP to wiekszy dochód miały też Polkowiece
(KGHM), Lubin czy Bogatynia. Wszytko przez duże zakłady przemysłowe w
stosunkowo neiwielkich gminach. Dochody z podatków gminnych są przez
to bardzo wysokie.

Zdrówko

Temat: Z Doliny Rospudy...
Zróbmy drugą Rospudę

W Dzienniku Łódzkim z dn. 20.02.2007 na stronie łaskiej znajduje się artykuł, Pt:
Więcej gminy pod ochroną (gmina Łask).
….Przez dolinę Grabi ma przecież w przyszłości przebiegać droga S8….

Szansa na zamieszanie podobne do tego pod Augustowem niestety praktycznie zerowa, bo ekologów-aktywistów w Wieluniu i Bełchatowie nie za wielu, krajobrazy pod Łaskiem pewnie też mniej efektowne, a jedyne wieluńskie medium, które cieszy się dużym zainteresowaniem w najdalszych zakątkach świata to niniejsze forum.

Link do pojedynczej strony z w/w artykułem http://egazeta.dziennik.l...?idStrona=57330Temat: Ktore banki internetowe są bezpieczne?
Dnia 9 May 2001 15:18:15 +0200, w artykule| Dlatego w Warszawie się płaci wyższe podatki od np. nieruchomości.
| Najbogatsza gmina to Polkowice
Kleszczów k/Bełchatowa


To zależy kto jaką TV ogląda :).


|  -- tam też się płaci wyższe podatki od
| nieruchomości?

Wysokość podatku (procent) ustala gmina (oczywiście w pewnych
widełkach). Tam, gdzie nie trzeba zachęcać ludzi do budowania
domów (np. Warszawa) stawki są najwyższe.


Czyli nie ma to nic wspólnego z zamożnością...

Temat: Wasze miejscowości i ich okolice :)
Bełchatów hmmm, hmmm, hmmm

a wiec moze nie B-tow, ale Góra Kamieńsk - na narty fajne miejsce - niestety w tym roku zima nie dopisala

KWB - zaglebie, punkt widokowy w Kleszczowie (Kleszczów - najbogatsza gmina w Polsce heh tez warto zobaczyc jaki tam jest porzadek ) - swietny widok, tu mozecie zobaczyc cos niesamowitego, podziwiac jak wyglada kopalnia odkrywkowa, jaka to jest "wielka dziura" - nazywana przez tutejszych - czyli mnie [najlepiej w piekny sloneczny dzien - kiedy jest mgla nic kompletnie nie widac]

w okolicach Belchatowa sa stare drewniane kosciolki, funkcjonujace do dzis

wypoczac mozna w osrodkach "Słok" Elektrownii i "OSiR Wawrzkowizna" Kopalnii

nie wiem, jest wiele naprawde fajnych miejsc - mimo, ze teraz o nich nie pamietamTemat: prywatna siec telekomunikacyjna


Moze chodzilo o Kleszczow w woj. lodzkim ???
To jest taka wioska, tyle, ze najbogatsza w Polsce. Remiza strazacka juz 10 lat
temu wylozona byla cala przyciemnianymi szybami,


Tak, to na pewno Polska. Gdzie indziej remiza miałaby założoną
kanalizację, zbudowaliby nowy most, czy chociażby burmistrz
zrezygnowałby z pensji, jak w Obrzycku.

 Po jednej stronie jezdni


piekna tartanowa sciezka rowerowa, duze zegarko-termometry w co drugiej
zagrodzie... - wszystko dlatego, ze na terenie gminy Kleszczow znajduje sie
Kopalnia Wegla Brunatnego "Belchatow" i elektrownia "Bełchatow".


Ciekawe, Polkowice mają też kopalnię i jakoś inwestują w nieco inne
rzeczy, niż szyby w remizie.

Sorry, nieco OT.


Pozdrawiam
SDD


--
Michal Borsuk
Advanced Call Manager - a call register and manager.
Please help in testing - http://www.sitefinder.pl/acm/

Temat: ORANGE Ekstraklasa

Kuras swoje lata dobrej gry miał w Pogoni odkąd zajoł się trenerką jakoś nie ma szczęścia do prowadzenia pierwszoligowych zespołów mimo to wprowadził Bełchatów więc jednak potrafi wyszkolić zespół.
Oczywiście, że potrafi. A z taką polityką, jaką mają działacze Bełchatowa, trudno o jakieś wielkie sukcesy. Nie wiem na co oni liczą


Futbolowa pewnie chodzi Ci o zespół Rakowa Częstochowa od razu skojarzyło mi się do miejscowości w naszej Gminie o nazwie Raków. Very Happy

Tak, tak - o Raków CzęstochowaTemat: Zwiedzanie elektrowni ...


| Polecam zwiedzenie Elektrowni Bełchatów, warta uwagi ( po uruchomieniu
833
| bedzie jeszcze bardziej godna uwagi :) ) a przy okazji moglbys tez
zobaczyc
| sobie "odkrywke" i najbogatsza gmine w Polsce.
| Jak bedziesz zainteresowany daj znac i opisz co Cie najbardziej
interesuje,
| tzn. wyprowadzenie, gospodarka wodna, produkcja czy moze jeszcze inny
| sprecyzowany dzial postaram sie pomoc w zwiedzeniu tego obiektu, choc
| wejscia do pokoju DIR-e nie gwarantuje :)

Ja proponuję bliźniaczą (nowszą) Elektrownię Opole :-)

Energetyk
www.elektrownie.com.pl


To jaka moca zainstalowana dysponuje Opole, w zasadzie moglbym sprawdzic na
stronie ale widze, ze mam przyjemnosc z osoba ktora jest mocno zwiazana z
owa Elektrownia i poda mi najblizsze dane.
Pozdrawiam Serdecznie

Temat: Oświata
Gmina Miasto Bełchatów jest organem prowadzącym dla przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów oraz jednego zespołu szkół (w skład którego wchodzi gimnazjum i liceum ogólnokształcące).

Powiat Bełchatowski jest organem prowadzącym dla szkół ponadgimnazjalnych. Na poziomie szkolnictwa średniego, młodzież zdobywa wykształcenie głównie w kierunkach: energetycznym, elektronicznym, elektrycznym, budowlanym, mechanicznym, ekonomicznym.Temat: Rogóźno
Nie dla kopalni odkrywkowej w Rogóźnie

19.02.2009

Jednomyślnie - 34 głosami - łódzcy radni przyjęli wczoraj stanowisko, w którym sprzeciwiają się budowie w okolicach Zgierza kopalni odkrywkowej węgla brunatnego. Stanowisko rady trafi teraz do ministra środowiska, który wydaje koncesję na powstanie kopalni. Decyzję radnych oklaskami przyjęli mieszkańcy gminy Zgierz, którzy z transparentami zjawili się na sesji. Przekonywali, że budowa kopalni oznacza konieczność przesiedlenia 3,5 tys. mieszkańców, bowiem jej powierzchnia będzie większa niż zakładu w Bełchatowie, zmieniona zostanie także struktura wód podziemnych w Łodzi i może wyschnąć większość studni głębinowych w mieście.

(msm) - Express IlustrowanyTemat: Z czego matura?
no nie powiedziałabym. Rozwiązywałam wiele matur i jednak było dużo pytań sprawdzających wiedzę z teorii.
Chyba, że mówisz o poziomie podstawowym? ;>
bo tam faktycznie są prościutkie, logiczne pytania, typu:

zaznacz, w której z podanych poniżej miejscowości Słońce góruje najwcześniej. Odpowiedź uzasadnij.
podaj trzy cechy tsunami, które decydują o katastrofalnych zniszczeniach na obszarach występowania tego zjawiska
"Struktura użytkowania ziemi na świecie ulega ciągłym zmianom" - uzasadnij to stwierdzenie podając przykłady zmian w użytkowaniu ziemi na wskazanych obszarach: Amazonia, Wschodnie wybrzeże USA, Okolice Bełchatowa.
tudzież:
W granicach polskiej części Mierzei Wiślanej projektowana jest budowa sztucznego przekopu. Podaj dwie korzyści gospodarcze, jakie ta inwestycja może przynieść gminom położonym nad Zalewem Wiślanym.

więc jak widać- poziom podstawowy to banał. Zadania nisko punktowane. ^^ bo do tych lepiej punktowanych najczęściej są rysunki/tabelki etc.

zadania wzięte z pierwszej lepszej matury z mojego segregatora. (;
Temat: Chciały odmówić różaniec w lokalu wyborczym
Chciały odmówić różaniec w lokalu wyborczym

Grupa kilkunastu kobiet w Oleśniku (Łódzkie) usiłowała wejść do lokalu, w którym pracowała w niedzielę komisja wyborcza i odmówić tam różaniec. Na co dzień lokal jest zaadaptowany na potrzeby kaplicy i dwa razy w miesiącu odbywają się tam msze św.

Ostatecznie po rozmowach z komisją kobiety odmówiły różaniec przed budynkiem. Praca komisji nie została zakłócona i policja nie musiała interweniować - poinformował zastępca komendanta powiatowego policji w Bełchatowie mł. insp. Krzysztof Marszewski.

Budynek, w którym jest świetlica, jest własnością urzędu gminy, która oddała go w użytkowanie mieszkańcom. W świetlicy, zaadaptowanej przez nich na kaplicę, dwa razy w miesiącu odprawiane są msze święte. Na potrzeby wyborów do Parlamentu Europejskiego w budynku zorganizowano lokal wyborczy, symbole religijne zostały zakryte płótnem. Decyzji o przygotowaniu tam lokalu wyborczego sprzeciwiała się grupa mieszkańców.

Jak relacjonował Marszewski, choć w wyborczą niedzielę nie przypadał termin mszy, grupa 12 mieszkanek postanowiła - prawdopodobnie w formie protestu - wejść do budynku. Nie zgodził się na to przewodniczący komisji, który uznał, że zakłóciłoby to jej pracę.

- Przewodniczący komisji zaproponował, żeby kobiety odmówiły różaniec przed budynkiem i po negocjacjach zgodziły się na to. W tym czasie inne osoby mogły bez problemów przyjść lokalu wyborczego i zagłosować - powiedział policjant.

UrnaTemat: Tiger Airways - pytanie
Szczerze mowiac nie wiem po co latacie do "tego" Perth, jedna "atrakcja" i nic wiecej..
Bylem tam na samym poczatku, na samiutkim poczatku..
To tak jakbym sobie teraz zafundowal wycieczke do Belchatowa pod Lodzia, w okolicy sami brudni robotnicy w kopalniach (nie mowie ze gmina Kleszczow byla kiedys no.1, bo trzeba przyznac przez dlugi czas byla <najbogatsza w PL>, ale to sie juz zmienilo..)
i "inteligencja" ktora ich obsluguje.. <biora kazdego; malego czy grubego, nawet glupiego czy nawet misfit-a> i to sie nazywa miasto..
NO COMMENTS, GOOD LUCK

PozdrawiamTemat: 5-miesięczne dziecko pobite na śmierć
Dziecko zostało przywiezione do szpitala około 2 w nocy z ciężkimi obrażeniami czaszki - powiedział doktor Siwy w TVN24. Od razu podjęto akcję reanimacyjną, ale dziecka nie udało się uratować. Zmarło nad ranem. Na razie nie wiadomo czy kto mógł być sprawcą. Policja z Bełchatowa wyjaśnia okoliczności śmierci 5-miesięcznego chłopca. W związku z tą sprawą zatrzymano 20-letniego mężczyznę - poinformowała Mirosława Kraszewska z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że w nocy z soboty na niedzielę w jednym z domów w gminie Szczerców (Łódzkie) odbywała się "impreza zakrapiana alkoholem". Uczestniczyło w niej kilka osób.

20-letnia mieszkanka tego domu, matka 5-miesięcznego chłopca, która nie uczestniczyła w spotkaniu, przeniosła się wraz z dzieckiem do innego pomieszczenia. W nocy do jej pokoju przyszedł 20-letni uczestnik imprezy.

- Z relacji matki wynika, że rozmawiała z nim godzinę, a później wyszła na chwilę do kuchni, aby przygotować dziecku posiłek. Kiedy wróciła, mężczyzny już nie było, ale zobaczyła, że dziecko ma zasinioną głowę, podrapaną twarz, a także kłopoty z oddychaniem - informuje Kraszewska.

Ja nie rozumiem takich ludzi...jakim :cenzura: trzeba być, żeby bić 5-miesięczne dziecko??
Jaka powinna być kara dla takiego człowieka?? O ile można nazwać sprawcę człowiekiem...Temat: Uniejów a Euro 2012
Boiska należałoby zbudować - jedno to za mało. Inna rzecz, że taka inwestycja zwróciłaby się w try miga. Krótki pobyt jakiejś reprezentacji zagr. to minimum milion euro
Mam potwierdzone info: Uniejów, Bełchatów i Tomaszów Maz. rzeczywiście będą razem promować region łódzkie, by ściągnąć tutaj reprezentacje. Nad całością czuwał będzie marszałek województwa, który daje sporą kasę na promocję tych trzech gmin.
Szkoda tylko, że Łódź pokpiła sprawę - gdyby dostała mistrzostwa, my mielibyśmy jakąś reprezentację na 200%, a tak nic nie jest pewne.

[ Dodano: 2007-04-29, 20:30 ]Temat: Jakie inwetsycje mogą przyjść do Bystrzycy?

a nie lubię obiecanek, bo już ludzie w Bystrzycy , mają dość tego samego potrzebują zmian. A nie obiecanek typu Młoty, Międzygórze Drugie Zakopane itp.

Akurat co do Młot, nasza Rada Miasta czy powiatu nie ma nic dogadania. Teren został wykupiony przez jakiejs francuskie konsorpcjum energetyczne a nastepnie odpsrzedane Elektrowni BOT ( dla nie wtajemniczonych spółka energetyczna Bełchatów-Opole -Turoszów).
Włascicielem ziemi jest BOT i jak zajdzie budowa to ludzi wywali na zbity pysk bo dwa razy za ta sama ziemie płacic nikt nie ma zamiaru. Jednak jest pewna teraz klauzula, ze jesli do jakiegos tam roku ( nie pamietam, ktorego ale chodzi o ogolny rynek energetyczny w całej UEi zwiazane z tym tranzytowe przesyły) to ziemie przejda na korzysc gminy Bystrzyca Kłodzka bez zadnych finansowych zobowiazan z jej strony. Takze Bystrzyczaninie niesiej plotek z niewiadomo której półki jak sie nie znasz w sprawie Młot. Moze niewiesz, ale w sprawie Młot nic nie bedzie zrobione w dwa do 4 lat gdyz nie ma planu zagospodarowania przestrzennego a ten plan nie robi sie z wczoraj na dzis. Jedyny plan zagospodarowania jaki istnieje to plan zagospodarowania po wybudowaniu elektrowni szczytowo-pompowej.Temat: Zwiedzanie elektrowni ...
Polecam zwiedzenie Elektrowni Bełchatów, warta uwagi ( po uruchomieniu 833
bedzie jeszcze bardziej godna uwagi :) ) a przy okazji moglbys tez zobaczyc
sobie "odkrywke" i najbogatsza gmine w Polsce.
Jak bedziesz zainteresowany daj znac i opisz co Cie najbardziej interesuje,
tzn. wyprowadzenie, gospodarka wodna, produkcja czy moze jeszcze inny
sprecyzowany dzial postaram sie pomoc w zwiedzeniu tego obiektu, choc
wejscia do pokoju DIR-e nie gwarantuje :)
Pozdarwiam
K.P.
Temat: Nasze dzienne przebiegi ale i nie tylko...
Dzisiaj udany wypad z kolega diva.wypad pod Bełchatów z droga powrotna przez Radomsko.Dystans 154 km. Szczególnie polecam miejscowość Kleszczów (bogata tak gmina ze ręce opadaja ps.sa tam ekrany dzwiekowe i to zrobione na dwa domki jednorodzinne a długość maja taka jak cały ekran na rakowie) i punkt widokowy na kopalnie wegla brunatnego.

rysiuTemat: Kilka dni jeździł autem i nie zauważył, że to nie jego
Kilka dni jeździł autem i nie zauważył, że to nie jego

Policjanci z Bełchatowa wyjaśnili okoliczności "kradzieży" wartego 3,5 tys. złotych daewoo tico z parkingu przed bełchatowskim szpitalem. Okazało się, że należące do 25-letniej mieszkanki Drużbic auto, zabrał przez pomyłkę właściciel podobnego pojazdu, zaparkowanego obok.

60-letni mieszkaniec wsi w gminie Zelów otworzył drzwi i uruchomił silnik kluczykiem do własnego tico. Odjechał, pozostawiając swoje auto na placu. Przez kilka dni jeździł cudzym samochodem, nie dostrzegając iż nie należy on do niego. Jedynym problemem był opornie przekręcający się zamek stacyjki, z czym mężczyzna udał się do mechanika.

Policjanci zdążyli odebrać samochód tuż przed wymianą rzekomo uszkodzonej części. W tym czasie należący do mężczyzny samochód stał na placu.

Tajemnicę kradzieży rozwiązał policjant z sekcji kryminalnej, analizujący treść protokołu oględzin. Zaintrygował go wpis, że niedaleko miejsca parkingowego, gdzie stał skradziony tico, znajdował się taki sam pojazd. Policjant pojechał na parking, gdzie okazało się, że samochód stoi tam nadal.

Oba samochody powróciły do prawowitych właścicieli.

Bezczelnie skopiowane stąd

....................................................................................................................................
Temat: Wyjazdy do Poznania - informacje
na meczu z GKS Bełchatów była grupa dzieciaków ze szkoły podstawowej która zasiadła na pierwszy sektorze. Generalnie wszyscy byli zadowoleni więc myśle żę będziemy częściej dzieciakom organizować tego typu wyjazdy. Autokar dla dzieciaków ufundowała gmina. W najbliższym czasie zorganizujemy także wyjazd dla młodzieży z gimnazjum na trening piłkarzy oraz zwiedzanie stadionu.
Temat: Zwiedzanie elektrowni ...


Polecam zwiedzenie Elektrowni Bełchatów, warta uwagi ( po uruchomieniu 833
bedzie jeszcze bardziej godna uwagi :) ) a przy okazji moglbys tez
zobaczyc
sobie "odkrywke" i najbogatsza gmine w Polsce.
Jak bedziesz zainteresowany daj znac i opisz co Cie najbardziej
interesuje,
tzn. wyprowadzenie, gospodarka wodna, produkcja czy moze jeszcze inny
sprecyzowany dzial postaram sie pomoc w zwiedzeniu tego obiektu, choc
wejscia do pokoju DIR-e nie gwarantuje :)


Ja proponuję bliźniaczą (nowszą) Elektrownię Opole :-)

Energetyk
www.elektrownie.com.pl

Temat: Wątek o wypadkach kolejowych - najnowsze zdarzenia
Bełchatów/Zgierz – dwie osoby zginęły pod kołami pociągów. Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków kolejowych, do których doszło na terenie powiatu bełchatowskiego i zgierskiego. Śmierć poniosła 52-letnia kobieta i 44-letni mężczyzna. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń do pierwszej tragedii doszło około 16.30 na 139 kilometrze szlaku kolejowego z Działoszyna do Karsznic, w okolicy wsi Żary-Dębina w gminie Rusiec w powiecie bełchatowskim. 53-letni maszynista spalinowej lokomotywy nagle, tuż przed pociągiem dostrzegł wkraczającego na tory człowieka, który nie reagował na sygnały. Nim skład udało się zatrzymać, doszło do śmiertelnego potrącenia mężczyzny. 44-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego zmarł przed przybyciem pomocy medycznej. Do kolejnego zdarzenia doszło przed 19.00 w Zgierzu w rejonie ulicy Promienistych. Na leżącą na torach 52-letnią zgierzankę najechał pociąg relacji Łódź Kaliska – Toruń. Kobieta poniosła śmierć na miejscu. W obu przypadkach maszyniści byli trzeźwi. Policjanci ustalają czy były to zamachy samobójcze czy nieszczęśliwe wypadki.

http://www.lodzka.policja.gov.pl/kwp/co ... w/3690/99/Temat: Skórski
Clemenza, masz słuszność - rzecz dotyczyła udzielenia kredytu na rozbudowę Elektrowni Bełchatów. Poniekąd kwestia z zakresu interesu publicznego, byc może nawet absolutnie, choć nie wiem czy i jaki procent udziałów w spółce ma Skarb Państwa. Ehm, kłocicie się o pietruszkę. Taki sobie, zrozum, że to wymaga czasu. Masz rację, że można było to przyspieszyć, ale...jakim kosztem? Czy gminę stać na wystawienie fakturki na ok. 200 tys. $ dla kancelarii? Wątpię. A wtedy angażujesz najlepszych speców - jurystów, którzy ładnie wszystko załatwią. I bardzo szybko. A jeszcze ważniejsze są kwestie inżynieryjne. Być może droższe.
Zgodzę się z takim sobie, że 2 lata na wdrożenie się ew. następcy pana Garczewskiego w projekt to przesada. Nie wierzę, że burmistrz nadzoruje to osobiście. Fakt, że jest inżynierem z wykształcenia nie wystarczy. Dalej to już zabawa w prawo.Temat: CAB-MAX Bogdan Cabała

Zibio , dziekuję bardzo za twojego posta.Od początku coś mi się w tej firmie niepodobało , znalazłem w internecie że to firma budowlana z Katowic.Dzięki tobie zaoszczędziłem sporo czasu i pieniędzy , gdyż też miałem zamiar się przejechać do Bełchatowa.Jeszcze raz dzięki.

"Cab-Max" B. Cabała
40857 Katowice
Wolnego 12/217
woj. śląskie powiat: Katowice gmina: Katowice TEL (32) 7101380
branża:
Budowlane usługiTemat: Czy mógłby się ktoś zająć?
z teg co kojarzę to kościuszki jest drogą wojewódzką, więc miasto nie ma prawa ot tak sobie zająć się jej remontem (również chodnikami)
ale coś kiedyś czytałem-chyba w tym gminnym biuletynie, że na najbliższe lata planowana jest przebudowa całej drogi łask-bełchatów w granicach miasta za kaskę z UE - ktoś z gminy mógłby to potwierdzićTemat: ORANGE Ekstraklasa
Kuras swoje lata dobrej gry miał w Pogoni odkąd zajoł się trenerką jakoś nie ma szczęścia do prowadzenia pierwszoligowych zespołów mimo to wprowadził Bełchatów więc jednak potrafi wyszkolić zespół.

Futbolowa pewnie chodzi Ci o zespół Rakowa Częstochowa od razu skojarzyło mi się do miejscowości w naszej Gminie o nazwie Raków.Temat: Elektrownia jądrowa w Polsce
Jeśli nie wielkie elektrownie atomowe, bezsensowne farmy wiatrowe to może spróbować z miniaturowym reaktorami które zapewniałyby lokalnym społecznościom tani prąd przez 10-30 lat.

Reaktor Hyperion - 1,5 metrowy walec zalewamy betonem i zakopujemy w ziemi. Po 7-10 latach uzupełniamy paliwo, remontujemy i dalej korzystamy. Moc 25 Megawatów i koszt 25 mln dolarów.

Toshiba 4S - Trochę większy (29 metrów) cylinder zakopany w ziemi o mocy 10 Megawatów. Nie wymaga uzupełniania przez 30 lat. Producent chce by pierwszy taki reaktor stanął w miasteczku Galena na Alasce, w 2011 roku.

O ile w przypadku metropolii (Warszawa potrzebuje 1,3 Gigawata) opłacalność jest dyskusyjna to w przypadku mniejszych miejscowości postawienie minielektrowni może być ciekawym pomysłem.Elektrownia jądrowa wytwarza wiele niebezpiecznych odpadów i po jakimś czasie może być problem z ich składowaniem.


zużyte Wiatraki, też trzeba utylizować, elektrownie wodne też są "be" dla ekologów, biopaliwa to marnotrawstwo środków i ziemi rolnej. P


Też do niedawna byłem takiego zdania, jednak wiatraki mogą nie pokryć zapotrzebowania

By zastąpić jedną elektrownie w Bełchatowie potrzeba by postawić 900 największych 120 metrowych wiatraków.


Najlepiej żyjmy ze świeczkami.

Ewentualnie z domowym zestawem - rower+ dynamo+ żona/familia. Jeśli chcielibyśmy coś o większej mocy to można zamiast roweru użyć kieratu i bezrobotnych z urzędu gminy. Teren wokół "elektrowni obsadzimy rośliny które pochłaniać będą nadmiar emitowanego przez pracowników CO2"Temat: Modernizacje Wielunia

Magdalena Kopańska: Chciałam teraz zmienić nieco temat i zapytać o remont odcinka drogi wojewódzkiej biegnącej przez Rudę? Czy przetarg już rozstrzygnięto?
Mieczysław Majcher: Wszystkie kwestie proceduralne zostały już dopełnione. Podpisaliśmy umowę z wykonawcą i lada dzień na tej drodze powinny pojawić się znaki ostrzegające o robotach. Inwestycja nieco się przedłużała w czasie, ponieważ ustawa o zamówieniach publicznych jest bardzo restrykcyjna. Pierwszy przetarg musieliśmy unieważnić, bo oferenci nie spełniali określonych wymogów. W końcu wybraliśmy konsorcjum z Bełchatowa. W jego skład weszły również dwie wieluńskie firmy, które będą budowały kanalizację.
Jest to jedna z najważniejszych inwestycji w Gminie Wieluń. Remont obejmie odcinek drogi wojewódzkiej nr 486 od granic Rudy z Wieluniem aż do torów kolejowych. Zmodernizowana będzie nawierzchnia drogi, wykonane chodniki i ścieżki rowerowe oraz kanalizacja. Mam nadzieję, że pod koniec przyszłego roku będziemy wspólnie świętować zakończenie tej inwestycji.

źródło Puls Wielunia

Media szeroko opisywały/(omawiały) w tamtym roku "gigantyczny" remont 650 metrów tej drogi na terenie Wielunia, a tegoroczny przetarg obejmuje remont nieco krótszego odcinka na terenie miasta bo jedynie długości ... 550 metrów (o którym niektórym mediom nie warto wspominac) oraz 2300 metrów na terenie Rudy ... dla niektórych mediów jest to nieco ponad 4km drogi na terenie Rudy. Myślcie Państwo o czym piszecie, mówicie i przede wszystkim jeżeli proste odejmowanie trzycyfrowych (w porywach czterocyfrowych) liczb "na piechotkę" przerasta wasze możliwości zakupcie sobie kalkulatorki.Temat: Lewica razem
Za Dziennikem Łódzkim:

Bełchatowskie partie i ugrupowa-nia lewicowe pójdą razem do je-siennych wyborów samorządowych. Liderzy lewicy dogadali się co do utworzenia komitetu wyborczego wyborców (a więc nie będzie to koali-cja ani stowarzyszenie), który przyj-mie prawdopodobnie nazwę ogólno-polskiego komitetu - „Lewica Ra-zem". Dziś oficjalnie porozumienie podpiszą Sławomir Komidzierski (SLD), Marcin Rzepecki (SdPl), Grzegorz Stoigniew Nowak (PPS), oraz Jerzy Szałański (UP) i Marek Szymczak (Racja Polskiej Lewicy). „Lewica Razem" w powiecie bełchatowskim wystawi po jednym kandy-dacie na wójta w każdej gminie oraz wspólnego kandydata na prezyden-ta Bełchatowa. Jego nazwisko znane będzie prawdopodobnie na przeło-mie maja i czerwca.

No cóż lewica się już określiła teraz czekamy na prawicę.Temat: Komunikacja Miejska
Na śląsku też są darmowe linie, sponsorowane przez np duże centra handlowe. Miastem w Polsce które mogło by uruchomić darmową komunikację miejską jest np Bełchatów którego dochody roczne przekraczają kilkakrotnie wydatki gminy z racji przychodów z dzierżawy i opłat eksploatacyjnych pokładów węgla brunatnego itp.Temat: Mamuski 2008 i ich pociechy - POGADUCHY
kiwi22, ja na Twoim miejscu dałabym tylko kwiaty i kartkę z życzeniami, na przyjęcie Was nie zaprosili tak więc nie musisz czuć się w obowiązku zwracać im kosztów imprezy
madziujka, no to masz zagwozdkę, a nianię nająć, to średnio tak ja też myślę o jakiejś pracy i własnie tak ninę do opiekunki, jakaś na wsi bym zanalazła babcię która by mi się nią zajęła, to zawsze taniej jak w mieście, ale jak Przemek pójdzie do przedszkola to tak będę go wozić 5 km do Dróżbic a potem 15 zaiwaniać do Bełchatowa, nie wiem czy na benzynę wyrobię, a do tego ja mam jeszcze takiego smoka, kocham moją toyotkę ale wolałabym zeby miała o połowę mniejszy silnik Po Polsce i tak nią nie jeżdzę a tyle co do miasta na zakupy to by mi starczyło.
Dobrze by było jakbym dostała pracę w Drużbicach, no ale tam tylko szkoła, ośrodek zdrowia i gmina
Eeeeh albo założyć coś swojego ale co Na przekwalifikowanie się nie mam kasy
Allegro już teraz tez się nie opłaca, nawet ta moja koleżanka co handlowała ciuchami uzywanymi (i to sprowadzanymi bezpośrednio w Anglii, a nie z hurtowni) narzeka że coraz słabiej idzie. Ludzie wolą kupować ubrania nowe z primarku Może biżuterię zacznę robić Matkoo musze się czymś zająć bo już to "kurzenie domowe" mnie dobija
Idę kubły od śmieci umyć bo zaraz sie coś w nich zalęgnieTemat: Organizacje społeczno-polityczne
Witajcie!
Podczas ostatniego zebrania zelowskiego Miejsko-Gminnego Sojuszu Lewicy Demokratycznej zostałem upoważniony (w drodze głosowania) do opublikowania w internecie uchwały Walnego Zebrania M-G SLD w Zelowie. Myślę, że miejsce z uwagi na rodowód i pochodzenie naszej organizacji jest jak najbardziej właściwe. Mam też nadzieję, że ten wpis zapoczątkuje dialog w temacie organizacji społeczno-politycznych w naszej gminie i zaowocuje szeroko rozumianą współpracą w tym zakresie.
Zapraszam do dyskusji.

Uchwała Walnego Zebrania M-G SLD w Zelowie z dnia 25-11-2005

Członkowie M-G organizacji SLD w Zelowie wyrażają swoją solidarność z Inicjatorami i Uczestnikami "Marszów Równości" organizowanych na terenie całego kraju. Wszelkie przejawy manifestowania równości społecznej zasługują na poparcie i powinny być (szkoda, że nie jest to takie oczywiste) niezbywalnym i konstytucyjnym prawem każdego z obywateli RP. Wykluczanie poza nawias społeczeństwa jego jednostek z powodów przekonań czy różnic jest niezgodne z lewicową wrażliwością i zasługuje każdorazowo na potępienie. Popieramy inicjatywę uwrażliwiania społeczeństwa na problemy mniejszości poprzez działania typu "Marsze Równości" i obligujemy Zarząd M-G SLD w Zelowie do przekazania naszego stanowiska do Rady Powiatowej SLD w Bełchatowie celem przekazania do władz partii oraz opublikowania powyższego stanowiska w internecie.Temat: Mamuski 2008 i ich pociechy - POGADUCHY
monik-a0505"
A co do Przedszkola to niestety i tak musiałabym go wozić 10 km do Bełchatowa bo w naszej przepieknej gminie nie ma. Nie wiem za co my qrwa płacimy podatki
Mi nie chodzi o to żeby on się tam niewiadomo jak edukował ale chodzi mi o uspołecznianie o kontakt z dziećmi. No a poza tym on się strasznie nudzi w domu. Chce sie znami bawić a my jestesmy zajęci Niną lub swoimi obowiazkami, a tak przez pół dnia bawiłby sie z dziećmi

Wszystkie dzieci zgłoszone do przedszkola kwalifikuje społeczna komisja,
przestrzegając w miarę możliwości zasady pozostawiania w przedszkolu
na następny rok wychowanka już uczęszczającego.

Do przedszkola w pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci 6–letnie,
dzieci matek lub ojców, wobec których orzeczono znaczny lub umiarkowany
stopień niepełnosprawności bądź całkowita niezdolność do pracy albo
niezdolność do samodzielnej egzystencji na podstawie odrębnych przepisów,
a także dzieci z rodzin zastępczych.
Temat: Co sie stalo w Nowogrodzcu??
W słowie przykro,brego zawarta jest Wasza siła,chęć wygrywania,zwycięstwa,dla kibiców miasta,gminy,a szczególnie Markocic.A teraz nawiąże do PGE BOT Bełchatów;30 milionów zł. budżet klubu,a żadnego zaangażowania,chęci zwycięstwa i determinacji nie widziałem w meczu UEFA.Czytając dzisiejszą prasę sportową,czy inne dzienniki nie znalazłem w komentarzach słowa przykro nam,z ust piłkarzy BOT-u,w/g mnie jest to wstyd,dla naszej ligi,działaczy i kibiców.Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Temat: X Ogólnopolski Bieg ,, O Puchar Wójta Gminy Sławno,,
Prosze o swoje sugestje odnośnie tego biegu , dla mnie bieg pierwsza klasa dużo kibiców na trasie . Trasa szybka do bieganie bardzo dobra nawierzchnia , organizatorzy biegu stawiam ocene od skali 1-10 , daje 10 piękne puchary , bardzo dobry poczęstunek , kiełbaski , bigos oraz piwko po zakończeniu biegu . Dla mnie jesteście wielcy , jeśli za rok zdrowie dopisze to melduje sie na starcie pozdrawiam biegacz z Bełchatowa
Temat: Stadiony LA
Ja trenuje na stadionie tartanowym w Kleszczowie(30 km od Bełchatowa).Pewnie niektórzy z was nigdy nie słyszeli o tym stadionie ani o tej miejscowości, ale jest to najbogatsza wiejska gmina w polsce.Stadion jest bardzo przyjemny do trenowania ma 4 tory ale jest bardzo kameralny trawka na boisku jak na Wembley.W budowie jest drugi stadion tartanowy 200m przy szkole podstawowej i gimnazjum.Kleszczów ma ok.4 000 mieszkańców i za kilka miesięcy bedzie posiadać 2 stadiony tartanowe (w województwie łódzkim są 2 w Łodzi i w Spale+ 2 w Kleszczowie).Jeśli chcecie wiedzieć cos wiecej piszcie chetnie pogadam o wszystkim.
Temat: Pilnie sprzedam
Siedlisko w Drużbicach. Działka 340 metrów kw. (wąska), dom drewniany całoroczny 70 metrów (pół bliźniaka): 3 pokoje (jeden ciemny), kuchnia, łazienka, ganek. Ogrzewanie piecowe. Nowe plastikowe okna. Za domem ogródek. Na działce znajdują się drewniane komórki oraz murowany budynek gospodarczy do remontu (dawniej zamieszkiwany): 1 pokój, kuchnia, łazienka. Atrakcyjna lokalizacja (trasa Bełchatów-Pabianice). Sieć sklepów, bank, poczta, urząd gminy, szkoła, przedszkole, przychodnia, kościół, przystanki autobusowe. Cena 120 tys. do negocjacji.

tel. kontaktowy: +48 661 185 065Temat: Co powiecie o mieście z którego pochodzicie??
Hmmm. Tak więc:

- Jest to miejscowość zaludniona w liczbie 4 tysięcy mieszkańców.
- Poza tym nie ma o czym mówić

dobra, coś napiszę

Szczerców - bo o nim mowa leży 20km od Bełchatowa (Polska centralna, 70km od lodzi - na południe) - ktoś kto interesuje się sportem na pewno kojarzy to miasto. Dodatkowo być może niektórzy wiedzą, iż jest tutaj Kopalnia Węgla Brunatnego, która to za kilka lat zostanie przeniesiona na tereny gminy Szczerców właśnie (złoża się wyczerpały a u nas są nienaruszone hehe).

Ogólnie w mojej miejscowości wszyscy znają wszystkich - jak to na wsi

Szczerców jest ładny - jak nie polski. To ze względu na sporą ilość wpływów z tytułu użytkowania gruntów i złóż przez KWB.
Mamy wszystko - hale sportowe, korty tenisowe, boiska, plac zabaw za 200tyś. zł, nowe drogi, chodniki, basen (w budowie) itd. itp.
Brak jednak jednego - jak wszędzie. Dobrej pracy.
Takiej która pozwoli utrzymać siebie i kiedyś tam rodzinę.
Efektem tego są masowe wyjazdy młodych ludzi. Większość wyjeżdża do Irlandii, nieliczni do Londynu. Jeden do Bristolu hehe.

Kiedyś były 4 bary i byli w nich ludzie. Dzisiaj jest jeden - pusty, za wyjątkiem elementu uzależnionego.

Tak więc jak widzicie - nic ciekawego.
Temat: WIADOMOŚCI SZACHOWE
W dniach 12-15.05.2008 nasza szkolna drużyna szachowa brała udział w „Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej ”( Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w Szachach ), które odbyły się w Chotowej, gmina Czarna koło Rzeszowa.
Drużynę tworzyli:
1. Marcin Pietruszewski VI D
2. Rafał Buraczewski III D
3. Marek Karłowicz III D
4. Ewa Nawalska V B

Zajęliśmy 11 miejsce w Polsce na 35 startujących szkół.

Oto wyniki meczy:

1. SP 2 Rabka Zdrój – SP 7 Suwałki 1: 3
2. 2. SP 7 Suwałki – SP 3 Bogatynia 1 : 3
3. SP 2 Rybnik – SP 7 Suwałki 1,5 : 2,5
4. 4. SP 7 – SP 1 Brzozów 2,5 : 1,5
5. SP 13 Gorzów Wlkp. – SP 7 Suwałki 1,5 : 2,5
6. 6. SP 7 Suwałki – SP 1 Bełchatów 1: 3
7. PSP Poznań – SP 7 Suwałki 1,5 : 2,5
8. 8. SP 173 Warszawa – SP 7 Suwałki 2,5 : 1,5,
9. SP 7 Suwałki – SP 15 Opole 2,5 : 1,5
10. 10. SP 7 Suwałki – SP 8 Chrzanów 0 : 4
11. SP Skierniewice – SP 7 Suwałki 3 : 1.

Opiekunem drużyny był Waldemar Radzewicz.

Gratulujemy!
Temat: Magazyn Ligowy w TVN !!!


Może takie porównanie:
Bełchatów- 62,5 mieszkańców; widzów 5 tys. co 12,5 mieszkaniec na meczu
Warszawa 1 722,5 mieszkańców. Jeśliby poszedł co 12,5 mieszkaniec na meczu powinno być 137,8 tys. widzów

Może porównać kluby na podstawie zainteresowania mieszkańców?


Takowe porównanie nie ma sensu - od jakiegoś czasu coraz mniej chętnie patrzę na kluby z małych miast, których frekwencja jest na żenującym poziomie.

Jedynym miernikiem frekwencji jest ilość osób na meczu, nie ma sensu bawić się w wyliczanie co który mieszkaniec miasto jest obecny na meczu.
Na przykład gmina Lens ma ok. 35 tys. mieszkańców, a na meczach średnio na Stade Felix Boallerta zasiada 37-38 tys. Po prostu przyjeżdżają ludzie z całego regionu.
Temat: Kronika policyjna... fakty i plotki

Potrącenie rowerzystki

Policjanci z Bełchatowa wyjaśniają okoliczności potrącenia 29-letniej rowerzystki (mieszkanki gminy Zelów). Do wypadku doszło 16 listopada br. o 1.30 w Podwodach, na drodze numer 484. Kobieta została najechana przez jadący w tym samym kierunku samochód marki Kia Pride. Z urazem głowy została umieszczona w oddziale ratunkowym bełchatowskiego szpitala. Niegroźnych obrażeń głowy i rąk doznał również 52-letni zelowianin kierujący kią. W chwili wypadku mężczyzna był trzeźwy. Od potrąconej pobrano krew do badania na obecność alkoholu.
Na kanwie tego wypadku policjanci ponawiają apel do poruszających się po zmroku pieszych i rowerzystów o nakładanie kamizelek lub elementów odblaskowych! One naprawdę pomagają chronić od wypadku i mogą uratować życie!
Temat: Darmowe przejazdy PKS dla...

Burmistrz Zelowa informuje, że z dniem 16 marca 2007 roku wszyscy mieszkańcy Gminy Zelów, którzy ukończyli 70 lat i okażą się dokumentem tożsamości mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów autobusami PKS na linii Zelów – Bełchatów – Zelów.

No proszę... jak to fajnie mieć 70 lat

...ale także coś mi wczoraj Jurij wspominał że zlikwidowali bilety ulgowe na tej trasie. Coś za coś?Temat: Rejestracja Stowarzyszenia
Dobra wiadomość: W dniu 22.08.2008 roku Sąd Rejestrowy wpisał do KRS Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Bełchatów!. Jednocześnie zobowiązano nas do wystąpienia o na danie numeru REGON.

Pozdrawiam
e-prezesTemat: Czy nie za dużo tego.....?
akurat w gminie Bełchatów z tego co wiem żadna tego typu organizacja nie działa więc nie powinno byc kłopotu z rozdziałem środków. Rzeczywiście mixer ma rację co do mobilizacji społeczeństwa, nikomu nic się nie chce, ale trzeba próbować.... Mixer dołącz się do SMGBTemat: Mieszkańcy
Powierzchnia Gminy Miasto Bełchatów wynosi 35 km2, gęstość zaludnienia 1845osób/km2. Na koniec 2007 roku Gmina Miasto Bełchatów liczyła 64.600 mieszkańców.Temat: 24-26 IV 09 - zlot JURA
Czy grupa łódzko-radzikowsko-łukowsko-......... planuje jakiś wspólny dojazd na zlot rowerami? Można tak na piątek ustawić jakąś trasę z Łodzi przez Bełchatów (około 160 km). Te tereny to biała plama na mojej mapie zaliczonych gmin w Polsce . Chętnie się dołączę.Temat: Ciążowe pogaduchy część III
A ja mam z położną problem bo my jesteśmy zapisani do przychodni w Bełchatowie, no a wieś to już nie jest ich rejon zresztą inna gmina, no i teraz nie wiem czy udac się do Drużbic i zapisac trylko środowiskową czy jakTemat: Jaki Prezydent Lubina ?

Jaki prezydent?

ŻADEN!!!!

Niech zatrudnią po prostu zwykłego kontraktowego managera, który będzie musiał sprawnie zarządzać miastem, a nie troszczył się o własną karierę polityczną.

Bez wyborów, bez tej całej szopki...


To jest jakiś pomysł, ale np. kto ma zatrudnić tego managera...? Bo jeżeli miasto, gmina, to kto...?

Częściowym rozwiązaniem może być nowatorski przykład Bełchatowa...

"...Bełchatów zamierza powierzyć menedżerowi centrum miasta koordynację i opracowywanie polityki rozwoju centrum w powiązaniu z polityką rozwoju przestrzennego miasta kreowaną przez władze lokalne.

Od marca 2005 r. miasto jest uczestnikiem projektu TOCEMA EUROPE (Town Center Management EUROPE realizowanego w INTERREG III C. Partnerem wiodącym projektu jest Stowarzyszenie Zarządzania Centrami Miast (AMCV) z Mons w Belgii, a jego głównym celem jest poszerzanie poziomu wiedzy na temat zarządzania centrami miast (Town Center Management – TCM).

Zarządzając, rewitalizują

Do uczestnictwa w projekcie skłoniła samorząd miasta chęć znalezienia skutecznej metody zarządzania programem rewitalizacji centrum Bełchatowa, który powstał w październiku 2004 r. Podczas prac nad programem zauważono, że jego słabą stroną jest schemat zarządzania, w głównej mierze oparty na zaangażowaniu osób bezpośrednio związanych z samorządem. Dlatego rozpoczęto poszukiwanie metody włączenia w ten system partnerów społecznych, bez których nie można mówić o kompleksowej rewitalizacji. Ponadto miasto zainteresowała belgijska oferta dołączenia do projektu TOCEMA EUROPE. Po zapoznaniu się z metodą zarządzania – Town Center Management – zauważono wiele zbieżności między TCM a celami rewitalizacji centrum. Ponadto idea TCM włącza się w coraz szerszy nurt profesjonalizacji sposobów zarządzania miastami i jest kolejnym narzędziem do sprawniejszego funkcjonowania miasta po uzyskaniu certyfikatu jakości ISO przez bełchatowski urząd oraz wdrożeniu Systemu Oceny Pracowniczej..."Temat: EU11 i ST44, czyli polowanie w weekend

| Zacytuje p. Piskorskiego:

| "To nie naród buduje swoją stolicę - to Warszawa utrzymuje resztę kraju.
| Odprowadzamy bowiem do budżetu państwa przeszło 14 mld zł, a dostajemy z

Moze walne tu jakas ekonomiczna bzdure, bo nie jestem w tej kwestii
specjalista, ale wydaje mi sie, ze firma XXX majac siedzibe w Warszawie, a
dzialajac na terenie calego kraju (np. sprzedajac soczki marchewkowe XXX)
odprowadza podatki w Warszawie, ale na zysk tej firmy (czyli i na podatki)
skladaja sie pieniadze klientow nie tylko z Warszawy, bo firma dystrybuuje
te soczki np. do sklepow w np. Parczewie. Tak wiec stwierdzenie jako by
"Warszawa" oddawala tyle pieniedzy do budzetu wydaje mi sie mocno


naciagane.

Masz racje. Ale: idac dalej tym tropem wielu ludzi pracujacych w Warszawie
nie jest tu zameldowanych. I oni swoje podatki - placone z Warszawskich
pensji - placa u siebie, nie dokladajac do miasta w ktorym zyja w sumie na
codzien nic. Mozna by sobie taki lancuszek rozwijac - ale to do niczego nie
prowadzi. Prawda jest taka, ze dzialalnosc gospodarcza (nie znosze tego
okreslenia ale mi tu pasuje) koncentruje sie na pewnych obszarach - jezeli
tylko sa z tego faktu jakies korzysci. W Polsce bardzo fajnie rozwija sie
SSE na Gornym Slasku, Polkowice, najbogatsza gmina to Belchatow... I nie
odmawiam nikomu z tych obszarow prawa do pieniedzy ktore z tego tytulu maja.
Tak jest na calym swiecie i nie sadze zeby przecietny posiadacz Opla ze
wschodnich landow Niemiec mial jakies pretensje do gminy (czy jak to sie tam
nazywa w Niemczech) Ruesselheim o to, ze tam jest fabryka.

Pozdrawiam
Maciek

Temat: [Dolny Śląsk] Inwestycyjny BOOM 2007...
W gminie Bogatynia ma powstać farma wiatrowa

Inwestorzy z Bełchatowa chcą wyłożyć 80 milionów euro na budowę siłowni napędzanych wiatrem

Siłownie wiatrowe to widok dobrze znany bogatynianom. Wiatraki od kilku lat stoją na otaczających gminę wzgórzach, tak po stronie niemieckiej, jak i czeskiej. Jedynie po polskiej stronie nikt do tej pory nie zainwestował w energię wiatrową. Sześć lat temu zamierzała to zrobić spółka Energia Invest z siedzibą w Legnicy. Jej zarząd chciał, aby wiatraki stanęły na zboczach turoszowskiej hałdy. Plany spaliły jednak na panewce. Tym razem ma być inaczej.
Farma wiatrowa, która ma powstać na terenie gminy, będzie miała moc 50 megawatów, tj. 25 wiatraków o mocy dwóch megawatów każdy. Koszt budowy wyniesie ok. 80 milionów euro. Chce się jej podjąć firma Termall Sp. z o.o. Rozruch Moc Ekologia z Bełchatowa.
– Przeprowadziliśmy wstępne analizy wietrzności i topografii terenu. Badany teren został przez naszych specjalistów zakwalifikowany jako korzystny dla tego typu przedsięwzięcia – mówi Piotr Kiełbik, dyrektor ds. energetyki odnawialnej w Termallu.
– Na bazie zgromadzonych materiałów opracowany został wstępny projekt budowy farmy wiatrowej w Bogatyni – dodaje Piotr Kiełbik.
Mapy z prawdopodobną lokalizacją przyszłych wiatraków trafiły już do Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni. Jak mówi Daniel Fryc, sekretarz gminy Bogatynia, siłownie staną głównie w północnej części gminy, w rejonie Działoszyna, Krzewiny, Posady, Lutogniewic i Wyszkowa. Jego zdaniem inwestycja firmy Termall przyniesie gminie i jej mieszkańcom wymierne korzyści.
– Właściciele gruntów, na których staną wiatraki, uzyskają wpływy z wieloletniej dzierżawy gruntów, a samorząd dochody z tytułu podatku od nieruchomości, a także z udziału w podatku dochodowym od osób prawnych, ponieważ siedziba spółki zarządzającej bogatyńską farmą wiatrową ma się znajdować na terenie naszej gminy – twierdzi Daniel Fryc.
Nie wszyscy bogatyńscy samorządowcy są jednak zachwyceni perspektywami uruchomienia w gminie farmy wiatrowej. Należy do nich radny Patryk Stefaniak, szef komisji ds. rozwoju gospodarczego gminy, techniki, rolnictwa i ochrony środowiska.
– Wiem, że budowa wiatraków na przygranicznych terenach w Niemczech budziła protesty ekologów oraz mieszkańców. Wbrew pozorom nie pozostają one bez wpływu na środowisko. Przede wszystkim emitują hałas, który może być dokuczliwy dla ludzi. Obecność wiatraków negatywnie wpływa też na populację ptaków. A do tego jeszcze szpecą krajobraz – twierdzi Patryk Stefaniak. •

Paweł Kamiński - POLSKA Gazeta Wrocławska

http://jeleniagora.naszemiasto.pl/wydar ... 00062.htmlTemat: Idealny burmistrz
Może nie na temat, ale macie... poczytajcie sobie

Najbogatsza w kraju gmina Kleszczów. Leży w samym ?rodku Polski, niedaleko Piotrkowa Trybunalskiego, a na jej terenie znajduje się kopalnia węgla brunatnego Bełchatów oraz elektrownia ten węgiel zużywaj?ca. Te dwa przedsiębiorstwa, jedne z największych w ?wiecie, zajmuj?ce jedn? trzeci? powierzchni niewielkiej gminy, odprowadzaj? do jej budżetu podatek w wysoko?ci 85 mln zł.Ogółem tegoroczny budżet gminy wynosi 135 mln. Jak wielka jest to kwota widać dopiero po odniesieniu jej do liczby mieszkańców; jest ich w Kleszczowie 3900.

Jak wygl?daj? wydatki takiej gminy, na co przeznacza się tak duże pieni?dze? 30 mln oddaje do budżetu państwa na wyrównanie dochodów gmin najmniej zamożnych, bo taki mechanizm w naszym prawie istnieje. Ale nadal dużo zostaje do wydania. 70 mln z tych ponad stu przeznaczono w tym roku na inwestycje, z tego 30 na drogi, a reszta na tak zwane wydatki bież?ce. Gmina Kleszczów od 10 lat skutecznie zabiega o ?ci?ganie na swój teren inwestorów, najlepiej zagranicznych. Siedem firm z obcym kapitałem, które tam już produkuj?. Dla kolejnych tworzy się strefy przemysłowe wykupuj?c ziemie i kompletnie je uzbrajaj?c. S? tam doprowadzone nie tylko wszystkie media, ale też wysokiej jako?ci drogi. Ci?gle trwa intensywna praca promocyjna i zabiega się o dalszych inwestorów.

Wiele ulg finansowych maj? mieszkańcy tej gminy: nie płac? za pobór wody, tylko za odbiór ?cieków, mniej płac? za energię elektryczn?, gmina ma własn? sieć telekomunikacyjn? i abonament za telefon wynosi 17 zł, st?d każdy kto chce ma telefon a nawet dwa, Internet jest w co czwartym gospodarstwie a uczniowie i studenci dostaj? stypendia motywacyjne i socjalne.
Jak wygl?da ta nietypowa gmina? doskonałe drogi, chodniki z najlepszej kostki a obok nich prawie wszędzie ?cieżki rowerowe, pobocza między chodnikami a prywatnymi posesjami obsadzone krzewami ozdobnymi, wszystko ładnie o?wietlone. Domy mieszkańców solidne, przeważnie nowe, zadbane obej?cia. Ludzie z s?siednich gmin mówi? z ironi?, że tam nawet ludzie se pola o?wietlaj?. Ciekawe, jak to będzie za np. 20 lat, jakie będzie życie mieszkańców Kleszczowa i Dobrego Miasta?

p.S. Jakby u nas jakie? surowce znaleĄli...!!Temat: Kto pomoże ?
Proszę

W dniu 2 października br. w Warszawie odbyła się konferencję zamykającą konkurs Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji „Przyjazny urząd administracji samorządowej” w ramach programu Phare 2003 „Wzmacnianie wdrażania Strategii Antykorupcyjnej”.
Konferencja ta była kolejnym elementem kampanii edukacyjno-informacyjnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w zakresie promowania sprawnej, przejrzystej i przyjaznej administracji publicznej.
Konkurs „Przyjazny urząd administracji samorządowej” został zorganizowany wspólnie z trzema ogólnopolskimi stowarzyszeniami jednostek samorządu terytorialnego: Związkiem Miast Polskich, Związkiem Gmin Wiejskich RP i Związkiem Powiatów Polskich.

Laureatami konkursu zostały:
w kategorii miasta na prawach powiatu i gminy o statusie miasta powyżej 50000 mieszkańców:
I miejsce Rybnik,
II miejsce Bełchatów,
III miejsce Częstochowa,
w kategorii gminy o statusie miasta poniżej 50 000 mieszkańców i gminy miejsko-wiejskie:
I miejsce Gostyń,
II miejsce Kowary,
III miejsce Oława,
w kategorii gminy wiejskie:
I miejsce Lesznowola,
II miejsce Tarnowo Podgórne,
III miejsce Stoszowice,
w kategorii powiaty:
I miejsce Powiat Poddębicki,
II miejsce Powiat Łańcucki,
III miejsce Powiat Pabianicki.

Celem konkursu jest wyróżnienie najlepszych samorządów lokalnych w zakresie sprawnej i przyjaznej obsługi klientów administracji publicznej oraz upowszechnianie funkcjonujących dobrych praktyk i wspieranie procesu świadomego uczenia się jednostek samorządowych.

W konkursie uczestniczyło 79 samorządów lokalnych:
13 w kategorii miasta na prawach powiatu i gminy o statusie miasta powyżej 50000 mieszkańców,
33 w kategorii gminy o statusie miasta poniżej 50 000 mieszkańców i gminy miejsko-wiejskie,
13 w kategorii gminy wiejskie,
21 w kategorii powiaty.

Wśród zgłaszanych praktyk dominowały:
usprawnienia obsługi interesantów – ponad 40% wniosków konkursowych,
zastosowania rozwiązań informatycznych do usprawnienia pracy urzędu – w 3 kategoriach konkursowych zostały ocenione najwyżej,
rozwijanie polityki informacyjnej i partycypacji społecznej.

wiecej informacji na stronie: http://www.mswia.gov.pl/index.php?dzial=2&id=4178Temat: Przepraszam zawodników i widzów :(

Jesli znajdziemy teren a uwiezcie ze poszukiwania trwaja i bardzo czesto grupa ludzi jezdzi po calym kraju rozgladajac sie za dobra lokalizacja to jest szansa na to iz taki tor powstanie.

czy mogłbym coś zaproponować ??

moze odpowiadaloby wam miejsce kolo gierkówki miedzy piotrkowem trybunalskim a czestochowa?? blizej piotrkowa, na światłach z 1-ki skreca sie w lewo na kamieńsk lub w prawo na Bełchatow no i jadac ta droga po lewo jest stok narciarski (zapewne pare osob tam bylo), ale nie do tego zmierzam tylko do tego ze ... to jest w centrum polski, gmina kleszczow bo o ta gmine mi chodzi jest jedna z najbogatszych gmin w polsce i juz slyszalem w tamtym roku i na poczatku tego ze szukaja jakis rozsadnych inwestycji na jej terenie, wiekszosc terenu w/w gminy to jest tzw. wkop czyli dzira w ziemi o wymiarach 21kmx3kmx300m ktora jest systematycznie zakopywana i pozostaja polacia gruntu. Jak widac ludzie w tym okregu inwestuja w rozne rzeczy jak np stok narciarki ktory jakby niebylo w zeszlym sezonie nieprzyniosl znaczacych zyskow, jesli Stowarzyszenie zajnteresowaloby sie tym regionem zaczelo rozmowy zarowno z gmina ale takrze z BOT KWB Bełchatów to moze by cos z tego wyszlo, miejsce moim zdaniem jest idealne, to bedzie gdzies z 60 km od łodzi 80 od czestochowy, blisko (okolo 5km) od trasy nr 1 do wawy caly czas nienajgorsza trasa, blisko trasy nr 8 na wrocław. taka tylko moja porpozycja. chce pomuc mam nadzieje ze sie przydałem, pozdrawiam

Wcześniej ktos napisal zeby impreze w bemowie rozbić na 2 dni, yyyy no tak fajnie ekstra i w ogole ale nie wszyscy kibice i zawodnicy sa z bemowa, a blisko lotniska niema zabardzo jakis hmm domkow letniskowych czy cos w tym rodzaju a wszyscy w hotelach sie niepomieszcza a jechac i wracac do domu to troszke by sie ludziom niewidzialo, a namioty hmmm jakos mi sie źle kojarzy jak w ostatnim ATS w toruniu koles kolo mojego namiotu wchodził na recznym, no i potem to seiczento. jak jest duzo ludzi to ejst duzo pomysłow i ZAWSZE dzieje sie cos złego
Strona 1 z 4 • Znaleźliśmy 135 rezultatów • 1, 2, 3, 4